„Dość tych podłych kłamstw”. Minister Czarnek podjął kroki prawne przeciwko Tuskowi i Platformie

„Dość tych podłych kłamstw i manipulacji” – pisze minister Czarnek na Twitterze, publikując pismo z wezwaniem do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych ze strony Tuska i Platformy.
Z ostatniej chwili! „Dość tych podłych kłamstw”. Minister Czarnek podjął kroki prawne przeciwko Tuskowi i Platformie
Z ostatniej chwili! / grafika własna

Niniejszym żądam opublikowania na profilu @platforma_org w serwisie społęcznościowym Twitter oświadczenia o następującej treści:

Sprostowanie. Przepraszam Ministra Przemysława Czarnka. Wbrew moim słowom:

1. Ani Minister Przemysław Czarnek, ani Ministerstwo Edukacji i Nauki nie jest autorem ani wydawcą podręczników. Nie jest więc prawda jakoby Pan Minister umieścił jakiekolwiek słowa na temat dzieci z in vitro.

2. Nie jest też prawdą, że we wspomnianym podręczniku można przeczytać, że nikt nie kocha dziecka z in vitro

[pisownia oryginalna – przyp. red.]

– ma głosić treść oświadczenia.

 

„Historia i teraźniejszość”

Sprawa jest pokłosiem fali hejtu, jaka wylała się na podręcznik autorstwa prof. Roszkowskiego „Historia i teraźniejszość”, który nie przedstawia wizji historii lansowanej przez lewicowe i liberalne media po 1989 roku.

Dzisiaj odkryłem taki maluteńki rozdział o dzieciach in vitro. W tym podręczniku Czarnek i jego współpracownicy zamieścili takie słowa, że „dzieci z in vitro to hodowla ludzi” i „kto będzie kochał takie dzieci?”

– napisał Tusk.

Tymczasem fragment, w którym mowa o „hodowli ludzi”, brzmi zupełnie inaczej:

(…) czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli.

Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju „produkcję”? Miłość rodzicielska była i pozostanie podstawą tożsamości każdego człowieka, a jej brak jest przyczyną wszystkich prawie wynaturzeń natury ludzkiej (…).


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe