Białoruś ma problem? Łukaszenka przyznaje: „Nie potrafimy wyprodukować zwykłej folii”

Sankcje gospodarcze wymierzone w Białoruś osiągają rezultat. Od kilku tygodni na Białorusi brakuje opakowań spożywczych, co sprawia, że pojawiają się problemy z dostępnością podstawowych produktów. Tamtejsza władza zapowiedziała już, że do końca 2022 r. uruchomi produkcję własnych opakowań spożywczych.
Aleksander Łukaszenka / fot .The Presidential Press and Information Office / kremlin.ru / CC BY 4.0 Białoruś ma problem? Łukaszenka przyznaje: „Nie potrafimy wyprodukować zwykłej folii”
Aleksander Łukaszenka / fot .The Presidential Press and Information Office / kremlin.ru / CC BY 4.0

O sytuacji poinformowała stacja Biełsat. Na Białorusi brakuje plastikowych opakowań już od kilku tygodni. Z tego względu pojawiają się problemy z dostępnością takich produktów jak mleko czy śmietana.Białoruski przywódca odniósł się już do problemu i zażądał, by opakowania dla żywności były produkowane także na Białorusi. – Ludzie nie jedzą tetrapaku. Ludzie jedzą to, co jest w tetrapaku – powiedział.

– Nasz przemysł chemiczny jest świetnie rozwinięty, a nie potrafimy wyprodukować zwykłej folii

– dodał Łukaszenka.

Pod koniec lipca wskutek uchwalenia kolejnych sankcji UE ograniczeniu uległ import opakowań i komponentów firmy Tetra Pak, która była największym dostawcą opakowań do żywności na rynek rosyjski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe