"Wykrzycz tym Polakom że Niemcy są przeciwko Polsce i będą zawsze bliżej Rosji" miał usłyszeć Polak od niemieckich naukowców

Wobec wojny na Ukrainie spadło wiele masek. Jedną z największych kompromitacji zanotowała niemiecka koncepcja "obłaskawiania Rosji".
Kwadryga Bramy Brandenburskiej
Kwadryga Bramy Brandenburskiej / Pixabay.com

Strategia geopolityczna polegająca na budowie "wspólnej przestrzeni od Władywostoku po Lizbonę" z Niemcami w roli hubu dla sprzedaży rosyjskiego gazu całej Europie uległa niespodziewanej destrukcji, kiedy okazało się, że jest metodą finansowania brutalnego reżimu, a ambiwalentna postawa Niemiec wobec agresora i ofiary w wojnie na Ukrainie, odebrała im prawo do samozwańczego miana "moralnego imperium".

 

Kawecki w Berlinie

Najwyraźniej jednak Niemcy nie porzucili ostatecznie mrzonek o "sojuszu z Rosją" kosztem reszty Europy. Przebywający właśnie w Niemczech znany popularyzator nauki i autor Tysol.pl napisał na Twitterze:

- Jestem w Berlinie. Spotkałem się z naukowcami niemieckimi. Powiedzieli mi dziś - staram się cytować „wykrzycz tym Polakom że Niemcy są przeciwko Polsce i będą zawsze bliżej Rosji”. Powiedziałem że nie będę krzyczał ale że to napiszę. Piszę i każdy sobie to oceni.

(...)

Nazwiska będą bo robię tu wywiad. O technologiach ale tę cześć wytnę. Może coś pokaże. Nie wypowiadam się o polityce to postanowiłem wiedząc ze zbiorę morze hejtu napisać.

- napisał dr Maciej Kawecki

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe