Ukraińcy przechwycili rozmowę Rosjan. „Nasze wojsko nic nie robi. Nie mogą ich zablokować”

– Nie możemy powiedzieć, że morale żołnierzy jest wysokie. Najlepiej, żeby już teraz wracali do domu, póki jeszcze mogą – słyszymy na nagraniu udostępnionym przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy.
 Ukraińcy przechwycili rozmowę Rosjan. „Nasze wojsko nic nie robi. Nie mogą ich zablokować”
/ fot. Vitaly V. Kuzmin / CC BY-SA 4.0

– Wyobraź sobie, że ich drony są tam na górze, drony lub quadcoptery tam na górze, a nasi chłopacy nie mogą nic zrobić z tymi dronami. Nie mogą ich zablokować – mówi Rosjanin w udostępnionej przez ukraińskie siły rozmowie. Dodaje, że rosyjscy żołnierze próbują je zestrzelić, „ale one są bardzo wysoko”. – Nasze wojsko nic nie robi. Nie mogą ich zablokować – powtarza zirytowany.

– Oni (ukraińscy żołnierze) wypuszczają drony, by zobaczyć, gdzie celują… I zaczynają ostrzał moździerzowy, czasami trwa przez cały dzień – przyznaje. Jak zaznaczył, „niedawno Ukraińcy zniszczyli siedem sztuk uzbrojenia, a także czołg i trochę innego sprzętu”.

Żołnierz został także zapytany przez swojego kolegę o stan rosyjskich sił powietrznych. Ten odparł, że… „są skończone”.

– Helikopter się zbliża, strzela raz z jakichś 5 km odległości i odlatuje, a my nie widzimy go ani razu więcej. Pokazuje się dwa razy na tydzień, strzela gdzieś w jakimś lesie i znika. I nie mamy nic – ani myśliwców, nic. Tylko helikopter w oddali – stwierdził.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe