Nikaragua: Reżim Ortegi zakazał maryjnej procesji w stolicy kraju. Archidiecezja reaguje

Pod rządami Daniela Ortegi w Nikaragui trwa walka z Kościołem. Po niedawnej serii delegalizacji działania wielu katolickich redakcji, tym razem władze zakazały procesji na zakończenie Narodowego Kongresu Maryjnego. Na sprawę zareagowała archidiecezja Managui.
Matka Boża Fatimska Nikaragua: Reżim Ortegi zakazał maryjnej procesji w stolicy kraju. Archidiecezja reaguje
Matka Boża Fatimska / pixabay.com/padreoswaldo

Zakaz procesji zaplanowanej na godzinę 7.00 13 sierpnia br., która odbyć się miała w ramach Narodowego Kongresu Maryjnego i zakończenia peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej na terytorium kraju to kolejna represja rządzącego Nikaraguą lewicowego reżimu Daniela Ortegi i Rosario Murillo wymierzona w tamtejszą wspólnotę katolicką.

Informując o tym zakazie, motywowanym „bezpieczeństwem wewnętrznym”, archidiecezja Managui wezwała wiernych do podjęcia postu i modlitwy o nawrócenie wszystkich, zachęca się także wiernych, by przybyli do katedry w Managui w sobotę 13 sierpnia, czyniąc to w sposób pokojowy, żeby modlić się za Kościół i Nikaraguę.

„Spotkamy się o godzinie ósmej rano na procesyjnym wprowadzeniu figury Matki Bożej Fatimskiej do atrium katedry, odmówimy Różaniec Święty, a następnie będziemy uczestniczyć we Mszy świętej, której przewodniczyć będzie arcybiskup, kardynał Leopoldo Brenes wraz z całym duchowieństwem archidiecezji” - czytamy w komunikacie. 

Wezwano też wiernych do modlitwy w niedzielę 14 i w poniedziałek 15 sierpnia za ojczyznę i wzrost w wierze.

O działaniach reżimu Ortegi wobec Kościoła czytaj więcej: Nikaragua: Zaostrza się walka rządu z Kościołem. Zamknięto sześć katolickich rozgłośni

st (KAI) / Managua


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe