Skażona Odra. Niemcy wysłały Polsce oficjalny raport. Nie stwierdzono obecności rtęci

Otrzymaliśmy oficjalnie od strony niemieckiej aktualne wyniki badań wody. Nie stwierdzono obecności rtęci. Analizy po obu stronach granicy wykazują wysokie zasolenie. W Polsce trwają kompleksowe badania toksykologiczne. Poinformujemy o kolejnych wnioskach – przekazała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
 Skażona Odra. Niemcy wysłały Polsce oficjalny raport. Nie stwierdzono obecności rtęci
/ fot. PAP/Marcin Bielecki

– Do ministerstwa klimatu oficjalnie z Republiki Federalnej Niemiec wpłynęła informacja, że wyniki niemieckie są tożsame z wynikami polskimi w zakresie również zawartości rtęci. (...) Mamy te same parametry, które wskazują na podwyższone niektóre czynniki między innymi parametry chemiczne i fizyczne – przekazał w sobotę wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Jak dodał, polska strona oczekuje teraz na badania toksykologiczne związane z badaniami ryb i po tym będziemy poznawać z czego wynikało śnięcie ryb.

Moskwa: Nie stwierdzono obecności rtęci

Informację o oficjalnym niemieckim raporcie przekazała także minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, która przyznała, że nie stwierdzono w wodzie obecności rtęci.

„Otrzymaliśmy oficjalnie od strony niemieckiej aktualne wyniki badań wody. Nie stwierdzono obecności rtęci. Analizy po obu stronach granicy wykazują wysokie zasolenie. W Polsce trwają kompleksowe badania toksykologiczne. Poinformujemy o kolejnych wnioskach” – czytamy we wpisie minister.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe