"Wstyd, Panie Żak". Aktor ukarany mandatem za palenie śmieci

Jak informuje "Super Express" na początku maja Cezary Żak został przyłapany na paleniu śmieci na działce. Były to plastiki, styropiany i folie.
Cezary Żak
Cezary Żak / Screen z kanału YouTube / FAKT

Aktor odpoczywał w swojej posiadłości na Mazurach i w pewnej chwili postanowił zrobić porządki. Bez chwili wahania wrzucił do ognia materiały, które nie powinny być spalone. Sprawa ta wywołała oburzenie wśród opinii publicznej.

Komentarz w tej sprawie został wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba, który opublikował post na Twitterze. Poinformował w nim aktora o konsekwencjach, jakie mogą go spotkać za zanieczyszczanie środowiska.

- Zgodnie z art. 191 ustawy o odpadach za takie zachowanie grozi kara grzywny lub areszt. Zgłosiłem sprawę do właściwych organów. Ponadto za zaśmiecanie podwyższamy kary. Wstyd, Panie Żak! - napisał Ozdoba.

Cezary Żak ukarany mandatem

Minister złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez znanego aktora. Po kilku miesiącach wiadomo, że Żak został ukarany mandatem.

Jak dodaje "Super Express", Cezary Żak dostał niską karę, jak na przewinienie, którego się dopuścił. Policja ukarała go mandatem w wysokości 200 zł.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe