Sekretarz Obrony Wielkiej Brytanii: "Inwazja osłabła. Rosjanie zawiedli"

– Do tej pory Rosjanie zawiedli i jest mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek odnieśli sukces w okupowaniu Ukrainy. Ich inwazja osłabła i jest stale modyfikowana do tego stopnia, że skupiają się tak naprawdę tylko na częściach południa i na wschodzie, bardzo daleko od celu ich trzydniowej tak zwanej operacji specjalnej – stwierdził Ben Wallace w czasie konferencji darczyńców dla Ukrainy odbywającej się w Kopenhadze.
Ben Wallace  Sekretarz Obrony Wielkiej Brytanii:
Ben Wallace / Flickr.com/Public domain

Sekretarz obrony Wielkiej Brytanii uważa, że rosyjskie wojska słabną i mają coraz mniejsze szanse na odniesienie sukcesu na Ukrainie.

Ponadto wspomniał o znacznych stratach w sprzęcie i personelu, jakie Rosjanie ponieśli od początku inwazji.

Wielka Brytania pomaga Ukrainie

Wielka Brytania obiecała wspomóc Ukrainę systemami rakietowymi wielokrotnego startu, a także precyzyjnymi pociskami kierowanymi. Te mogą trafiać do celów oddalonych nawet o 80 km.

– W sierpniu prezydent Putin zaryzykowałby, że po kilku miesiącach trwania walk cały świat znudzi się konfliktem, a społeczność międzynarodowa rozeszłaby się w różnych kierunkach. Cóż, obecna sytuacja jest dowodem na coś zupełnie przeciwnego – wyjaśniał Ben Wallace.

– Wyszliśmy z tego spotkania z większą liczbą zobowiązań finansowych, większą liczbą zobowiązań szkoleniowych i większą liczbą obietnic pomocy wojskowej, a wszystko to ma na celu pomóc Ukrainie w wygranej, pomóc Ukrainie stanąć w obronie jej suwerenności i rzeczywiście zapewnić, że ambicje prezydenta Putina zawiodą – dodawał brytyjski sekretarz obrony.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe