Anna Moskwa rozmawiała z komisarzem UE nt. Odry. "Nie będziemy tolerować żadnego rodzaju przestępstw"

Temat zanieczyszczenia Odry jest poruszany od tygodnia. Sprawa wzbudza coraz większe emocje przede wszystkim wśród polityków. Dziś minister klimatu Anna Moskwa i komisarz UE ds. środowiska, oceanów i rybołówstwa Virginijus Sinkevicius odbyli rozmowę na temat zanieczyszczenia Odry o czym poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych.
 Anna Moskwa rozmawiała z komisarzem UE nt. Odry.
/ PAP/Lech Muszyński/Usuwanie martwych ryb z Odry

Rozmowa minister klimatu z komisarzem UE

– Dziękuję Komisarzowi UE ds. Środowiska, Oceanów i Rybołówstwa za rozmowę. Przedstawiłam sytuację na Odrze, stan prac oraz poprosiłam o wskazanie podobnych sytuacji w Europie. W analizach wykorzystujemy również doświadczenia innych państw i zagraniczne laboratoria. – napisała w poniedziałek na Twitterze minister Moskwa.

Natomiast komisarz Sinkevicius poinformował za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że UE udzieli wsparcia dl Polski w kwestii badania przyczyn skażenia Odry.

– Monitorujemy sytuację i nie będziemy tolerować żadnego rodzaju przestępstw przeciwko środowisku – dodał europejski urzędnik.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Wiadomości
Konrad Wernicki w Radiu Gdańsk o zatrzymaniu cen energii: Solidarność ma swoich ekspertów, którzy mogą pomóc

- Solidarność ma takie zdanie, że już nie warto dorzucać pieniędzy do rynku w formie dopłat, bo to podbija inflację, Solidarność jest tego świadoma. Wczoraj odbyło się ważne spotkanie robocze pomiędzy premierem Morawieckim a Piotrem Dudą i resztą liderów Solidarności, na którym Solidarność zaproponowała powołanie zespołu rząd-Solidarność, złożonego z ekspertów. Jako największy związek zawodowy w Polsce Solidarność ma swoich ekspertów ds. prawnych, ds. energetyki, którzy mogą pomóc - mówił w audycji "Ludzie i Pieniądze" na antenie Radia Gdańsk Konrad Wernicki, której głównym tematem była walka z rosnącymi cenami energii.

To on zastąpi Michała Dworczyka? Wiadomości
To on zastąpi Michała Dworczyka?

Wszystko wskazuje na to, że stanowisko szefa KPRM obejmie b. marszałek Sejmu Marek Kuchciński - powiedział w czwartek na antenie Polsat News szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Jak dodał, powołanie Kuchcińskiego może nastąpić w najbliższych dniach.

Rosyjscy żołnierze śpiewają la la la. Jakbym oglądał film fabularny o czasach ZSRR [WIDEO] Wiadomości
Rosyjscy żołnierze śpiewają "la la la". "Jakbym oglądał film fabularny o czasach ZSRR" [WIDEO]

Rosjanie w Jekaterynburgu przed wyjazdem na front mieli okazję posłuchać muzyki na żywo. Wokalistka ubrana w biały strój przypominający mundur śpiewała w obozie wojskowym nr 32 w w tym mieście. "Czasami oglądając nagrania z Rosji, czuję się, jakbym oglądał film fabularny o czasach ZSRR" - napisał na Twitterze korespondent Polsat News na Ukrainie Mateusz Lachowski.

Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe