"To już zostało wyjaśnione". Niemcy jednoznacznie ws. "rtęci w Odrze"

Podczas konferencji prasowej rzecznik federalnego ministerstwa ochrony środowiska Ulrich Schulte wykluczył rtęć jako przyczynę katastrofy na Odrze.

- Pytanie co do rtęci moim zdaniem zostało już wyjaśnione. Rtęć NIE ZOSTAŁA WYKRYTA zarówno w rybach jak i w samej wodzie. Tak więc możemy to wykluczyć. Kolejny wyniki badań laboratoryjnych, zarówno jeśli chodzi o ryby jak i wodę, są spodziewane na początku tygodnia.

- mówił Ulrich Schulte.

Trwa burza po słowach marszałek województwa lubuskiego z Platformy, która twierdziła, że brandenburski rolnictwa, klimatu i środowiska Axel Vogel mówił jej "że stężenie rtęci w Odrze było tak wysokie, że nie można było określić skali". Obecności rtęci w Odrze nie stwierdziły ani badania strony niemieckiej ani polskiej.

- Rozmawiałem też o tym z marszałek województwa lubuskiego, panią Elżbietą Polak i poinformowałem ją o tym. Ale powiedziałem też bardzo wyraźnie, że może to być wartość odstająca, może to być anomalia, może to być wydarzenie lokalne, z którego nie możemy jeszcze wnioskować ogólnie

- mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej Axel Vogel


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe