„Ciekawe konto. Domena zarejestrowana w Niemczech. Nakręcają Polaków do zaprzestania inwestycji na Odrze”

Na ciekawy przypadek konta na Twitterze powiązanego ze stroną WWW zwrócił uwagę redaktor naczelny „Dziennika Polskiego” Wojciech Mucha.
Odra „Ciekawe konto. Domena zarejestrowana w Niemczech. Nakręcają Polaków do zaprzestania inwestycji na Odrze”
Odra / Wikipedia CC BY-SA 3,0 Robert Wrzesiński

"Ciekawe" konto @OdraRiver i strona saveoder.org. Konto od IV 2022. Domena zarejestrowana w Niemczech rok temu, aktualizowana także w kwietniu, strona domyślnie jest w jęz. niemieckim. Na TT nakręcają Polaków do zaprzestania inwestycji na Odrze. O co tu chodzi?

Na swoim niemieckim koncie podają dalej swoje polskie konto (sic!), piszą że "zaufanie do polskich władz jest zerowe" i wzywają (ustami min. WWF) do międzynarodowego śledztwa pod kierunkiem "niezależnych instytucji naukowych".

Jednocześnie spinują niemieckiemu czytelnikowi narrację o rzekomym "konflikcie interesów" minister  @moskwa_anna ws. Odry, powołując się przy tym na wpisy polityka PO, @grzegorzfurgo

[pisownia oryginalna – przyp. red.]

– pisze Wojciech Mucha.

To nie koniec perypetii z kontem @OdraRiver. Oprócz zarejestrowanej w Niemczech domeny, serwis jest także dostępny w Polsce na odra.pl Tak wyglądała strona odra.pl w styczniu: A tak dziś (to polska wersja niemieckiego saveoder.org)

[pisownia oryginalna – przyp. red.]

– pisze dalej Mucha, pokazując dwie wersje strony, z czego jedna jest ogólnie na temat Odry, a druga już przekierowana na narrację „ratujmy Odrę”. Domena Odra.pl przekierowuje na SaveOder.org. 

Organizacje pozarządowe, naukowcy i politycy domagają się wstrzymania planów regulacji Odry

– czytamy w „aktualnościach” strony.

Pan @WojciechMucha (Dziennik "Polski")  wywietrzył spisek niemiecki w temacie katastrofy na Odrze. A jego trolle pokręcają temat. Musi być coś na rzeczy z aferą odrzańską skoro tak bezczelnie próbują odkręcić temat. #żenada :(

[pisownia oryginalna – przyp. red.]

– broni się konto @Odrariver (Czas na Odrę!).

Tak było, nie zmyślam

– odpowiada Wojciech Mucha.

Ciekawe Panie @WojciechMucha kto Szanownemu Panu płaci za takie rozróby medialne. Rozbijanie wspólnej, zbudowanej na wartościach chrześcijańskich EUropy służy chyba tylko Putinowi. Zdrowia i większej rozwagi życzymy

[pisownia oryginalna – przyp. red.]

– atakuje konto @OdraRiver.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe