USA. Kobieta wyproszona z kortu. Powodem… ukraińska flaga. Są nowe informacje [WIDEO]

Podczas turnieju WTA w Cincinnati pomiędzy Rosjankami: Anną Kalinskają a Anastazją Potapową doszło do skandalicznej sytuacji. Z trybun wyproszona została kobieta, która miała ze sobą flagę Ukrainy. Interia powołuje się na znanego dziennikarza, Bena Rothenberga, który ujawnił, że ochrona miała grozić kobiecie wezwaniem policji, jeżeli ta nie zgodzi się dobrowolnie opuścić obiektu.
 USA. Kobieta wyproszona z kortu. Powodem… ukraińska flaga. Są nowe informacje [WIDEO]
/ zrzut ekranu z Twittera

Mimo rosyjskiej inwazji na Ukrainę zawodnicy z Rosji mogą bez przeszkód uczestniczyć w większości turniejów tenisa ziemnego. W kwalifikacjach do turnieju w Cincinnati występowały Rosjanki, a w finale los skojarzył dwie z nich: Annę Kalinskają i Anastazję Potapową.

Skandal podczas meczu

W mediach głośno nie o samym meczu Rosjanek lecz o tym, co zaszło na korcie. 

W niedzielę opublikowano w sieci nagranie, ukazujące próbę wyproszenia z trybun kortu, na którym odbywał się mecz kobiety, mającej ze sobą ukraińską flagę. 

Nieco więcej informacji na temat całego zajścia przekazał Ben Rothenberg – dziennikarz magazynu „Racquet” i autor podcastu „No Challenges Remaining”, którego cytuje Interia. 

W trakcie spotkania jedna z Rosjanek zwróciła sędzinie uwagę na obecność kobiety z ukraińską flagą. Arbiter postanowiła więc przerwać mecz, zeszła ze stołka i zaczęła rozmawiać z kobietą. Miała jej powiedzieć, że to, co robi, jest „nieładne”. W odpowiedzi usłyszała, iż „nieładnie jest najeżdżać kraj”

– czytamy.

Jak informuje Interia, chwilę później przedstawiciel ochrony miał zagrozić kobiecie z flagą wezwaniem policji, jeżeli ta nie zgodzi się na opuszczenie kortu. Ostatecznie mimo wsparcia, jakie uzyskała od postronnych fanów, zdecydowała się wyjść. 

Jak czytamy, organizatorzy próbowali się tłumaczyć tym, że flaga przekracza wymiary dopuszczone przepisami (18 na 18 cali, czyli około 45 centymetrów). Na kort pozwolono jej wrócić dopiero wtedy, gdy (pod eskortą) odniosła flagę do samochodu.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe