Nieoficjalnie: Ważny polityk KO na celowniku Tuska. „Za często chwaliła Trzaskowskiego”

Według informacji podanych przez serwis wprost.pl były szef polskiego rządu zainteresował się politykami, którzy sprzyjają Rafałowi Trzaskowskiemu.
Donald Tusk Nieoficjalnie: Ważny polityk KO na celowniku Tuska. „Za często chwaliła Trzaskowskiego”
Donald Tusk / fot. Flickr / EPP / CC BY 2.0

Na celowniku Donalda Tuska mieli znaleźć się bliscy współpracownicy prezydenta Warszawy – Sławomir Nitras oraz Barbara Nowacka. Jest też nazwisko, które może zdziwić, to była szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Dlaczego Lubnauer znalazła się na celowniku lidera Platformy Obywatelskiej? – Za często chwaliła Trzaskowskiego – twierdzi w rozmowie z portalem polityk Koalicji Obywatelskiej, który chce pozostać anonimowy.

– Tusk ma u siebie najbardziej rozpoznawalne nazwiska na lewicy, Bartosza Arłukowicza, Grzegorza Napieralskiego, Dariusza Jońskiego – podkreśla i dodaje, że Tusk stara się zbudować silne lewe skrzydło partii.

Trzaskowski nie dostał pieniędzy przez Tuska?

Według informacji podanych przez „Wprost” były premier miał namawiać sponsorów do wycofania się ze wsparcia Campusu Polska Przyszłości organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego. Event prezydenta Warszawy miał być bowiem traktowany przez Tuska jako konkurencyjny dla jego spotkań o nazwie „Meet Up Nowa Generacja”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Trzaskowski nie dostanie pieniędzy przez Tuska? „Jaka kasa? Jaki Campus?”

– Szef PO najwyraźniej jest zazdrosny o imprezę prezydenta Warszawy i wyraźnie nie chce, żeby Campus, który odbędzie się pod koniec sierpnia, znowu był udany. Nic zatem dziwnego, że Trzaskowski ma o to do niego żal – powiedział w rozmowie z portalem anonimowy polityk opozycji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe