Putin twierdzi, że „rosyjska broń wyprzedza swoje zagraniczne odpowiedniki o lata, a może dekady”

– Wysoce doceniamy fakt, że nasz kraj ma wielu podobnie myślących sojuszników i partnerów na różnych kontynentach. Są to państwa, które nie poddają się tzw. hegemonowi. Ich przywódcy wykazują prawdziwie męski charakter i nie uginają się – mówił w Moskwie prezydent Rosji Władimir Putin.
 Putin twierdzi, że „rosyjska broń wyprzedza swoje zagraniczne odpowiedniki o lata, a może dekady”
/ fot. PAP/EPA/PAVEL BEDNYAKOV / KREMLIN POOL / SPUTNIK / POOL

Władimir Putin przemawiając podczas pokazu broni w Moskwie, stwierdził, że Rosja jest gotowa zaopatrzyć w zaawansowaną broń swoich sojuszników na całym świecie, a także współpracować w rozwoju technologii wojskowej.

– Rosja ceni sobie silne więzi z Ameryką Łacińską, Azją i Afryką i jest gotowa zaoferować partnerom i sojusznikom najnowocześniejsze rodzaje broni – od broni strzeleckiej po pojazdy opancerzone i artylerię, samoloty bojowe i bezzałogowe statki powietrzne

– powiedział rosyjski prezydent.

Według Putina wszystkie z wymienionych przez niego broni zostały już przetestowane w prawdziwych operacjach bojowych. – Mówimy o precyzyjnej broni i robotyce, o systemach walki opartych na nowych zasadach fizyki. Wiele z nich wyprzedza swoje zagraniczne odpowiedniki o lata, a może dekady, a pod względem cech taktycznych i technicznych znacznie je przewyższa – powiedział.

– Wysoce doceniamy fakt, że nasz kraj ma wielu podobnie myślących sojuszników i partnerów na różnych kontynentach. Są to państwa, które nie poddają się tzw. hegemonowi. Ich przywódcy wykazują prawdziwie męski charakter i nie uginają się – dodał.

Duże straty Rosjan na Ukrainie

Według informacji przekazanych przez Siły Zbrojne Ukrainy zniszczono już około 20 proc. pododdziałów armii rosyjskiej uczestniczących w wojnie. Ukraiński sztab podaje, że zginęło dotąd ponad 43 tys. żołnierzy.

Według Pentagonu Rosja straciła już od 70 do 80 tys. żołnierzy, przy czym w tym przypadku ujęci zostali zarówno zabici, ranni oraz ci, którzy trafili do niewoli.

Według Ukraińców Rosja straciła także 1880 czołgów, 4152 opancerzone wozy bojowe, 3049 pojazdów i zbiorników paliwa, 989 systemów artyleryjskich, 263 systemy rakietowe wielokrotnego odpalania, 136 systemów obrony powietrznej, 196 helikopterów, 233 samoloty, 790 dronów i 15 łodzi.

Symbolem wojny stały się już tzw. latające wieżyczki rosyjskich czołgów trafianych przez Ukraińców zachodnimi systemami przeciwpancernymi.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Wiadomości
Konrad Wernicki w Radiu Gdańsk o zatrzymaniu cen energii: Solidarność ma swoich ekspertów, którzy mogą pomóc

- Solidarność ma takie zdanie, że już nie warto dorzucać pieniędzy do rynku w formie dopłat, bo to podbija inflację, Solidarność jest tego świadoma. Wczoraj odbyło się ważne spotkanie robocze pomiędzy premierem Morawieckim a Piotrem Dudą i resztą liderów Solidarności, na którym Solidarność zaproponowała powołanie zespołu rząd-Solidarność, złożonego z ekspertów. Jako największy związek zawodowy w Polsce Solidarność ma swoich ekspertów ds. prawnych, ds. energetyki, którzy mogą pomóc - mówił w audycji "Ludzie i Pieniądze" na antenie Radia Gdańsk Konrad Wernicki, której głównym tematem była walka z rosnącymi cenami energii.

To on zastąpi Michała Dworczyka? Wiadomości
To on zastąpi Michała Dworczyka?

Wszystko wskazuje na to, że stanowisko szefa KPRM obejmie b. marszałek Sejmu Marek Kuchciński - powiedział w czwartek na antenie Polsat News szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Jak dodał, powołanie Kuchcińskiego może nastąpić w najbliższych dniach.

Rosyjscy żołnierze śpiewają la la la. Jakbym oglądał film fabularny o czasach ZSRR [WIDEO] Wiadomości
Rosyjscy żołnierze śpiewają "la la la". "Jakbym oglądał film fabularny o czasach ZSRR" [WIDEO]

Rosjanie w Jekaterynburgu przed wyjazdem na front mieli okazję posłuchać muzyki na żywo. Wokalistka ubrana w biały strój przypominający mundur śpiewała w obozie wojskowym nr 32 w w tym mieście. "Czasami oglądając nagrania z Rosji, czuję się, jakbym oglądał film fabularny o czasach ZSRR" - napisał na Twitterze korespondent Polsat News na Ukrainie Mateusz Lachowski.

Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe