Rosyjska propaganda uderza w Andrzeja Dudę. Wykorzystano zdjęcie opublikowane przez Kancelarię Prezydenta [FOTO]

Rosyjska propaganda po raz kolejny uderzyła w prezydenta Andrzeja Dudę. Tym razem postanowili wykorzystać do tego zdjęcie opublikowane przez Kancelarię Prezydenta RP.
 Rosyjska propaganda uderza w Andrzeja Dudę. Wykorzystano zdjęcie opublikowane przez Kancelarię Prezydenta [FOTO]
/ fot. PAP/Leszek Szymański

Do sieci trafiło zdjęcie, na którym widzimy prezydenta Andrzeja Dudę rzekomo oddającego hołd żołnierzom UPA – Ukraińskiej Powstańczej Armii. To efekt rosyjskiej propagandy, do której wykorzystano jedno ze zdjęć opublikowanych przez Kancelarię Prezydenta.

„Aparat rosyjskiej dezinformacji eksponuje fake news nt. »złożenia przez Prezydenta RP kwiatów pod pomnikiem UPA w Warszawie«. Rzecz de facto dotyczy oddania hołdu przez Andrzeja Dudę żołnierzom Ukraińskiej Republiki Ludowej – Rosjanie zafałszowali daną informację” – pisze na Twitterze doktorant UJ Michał Marek zajmujący się sprawami wschodnimi.

„W tym zafałszowanym obrazie rzeczywistości polskie elity polityczne »kapitulują« przed Ukrainą, oddając hołd »mordercom« w imię porozumienia z Ukrainą. Polskę i Ukrainę jednoczy z kolei wyłącznie »rusofobia«. Nie po raz pierwszy Rosjanie wykorzystują wydarzenia historyczne do działań dezinformacyjnych” – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe