Szukaj
Konto

Gowin twierdzi, że „ma sposób”, jak pokonać PiS

16.08.2022 13:03
Gowin twierdzi, że „ma sposób”, jak pokonać PiS
Źródło: zrzut ekranu z Telewizja TVS
Komentarzy: 0
Prezes Porozumienia Jarosław Gowin w programie „Newsroom” WP przekonywał, że „istnieje duża szansa na odsunięcie PiS-u od władzy”.

"Ponad 30 proc. badanych uważa, że nawet jeśli Prawo i Sprawiedliwość uzyska w najbliższych wyborach parlamentarnych najlepszy wynik spośród wszystkich partii, to i tak straci władze, bo większość utworzy opozycja" - wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.

- Istnieje duże prawdopodobieństwo, duża szansa na odsunięcie PiS-u od władzy, ale te dane nie powinny w żaden sposób uspokajać nas, polityków opozycji. Musimy ciężko pracować i musimy w odpowiednim momencie przed wyborami ustalić w jakiej konfiguracji startujemy

- komentował Gowin dla WP.

Dwa bloki opozycji

Jego zdaniem rozwiązaniem dającym największe szanse na sukces byłby start opozycji w dwóch blokach. Pierwszy - złożony z PO i Lewicy, oraz drugi - z Polski 2050 i PSL. Gowin dodał, że Porozumienie widziałby na jednej liście razem z partią Szymona Hołowni i ludowcami.

Polityk nadmienił, że decyzja dotycząca formy startu opozycji powinna zostać ogłoszona wiosną przyszłego roku.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 16.08.2022 13:03
Źródło: wp.pl