„Widzieliśmy gotowość do rozpętania agresji”. Groteskowe słowa białoruskiego ministra obrony

– Białoruś nie pozwoli Zachodowi rozpętać na swoim terytorium konfliktu z wykorzystaniem nielegalnych formacji zbrojnych utworzonych na Ukrainie – zapowiedział szef białoruskiego ministerstwa obrony generał Wiktor Chrenin.
Wiktor Chrenin „Widzieliśmy gotowość do rozpętania agresji”. Groteskowe słowa białoruskiego ministra obrony
Wiktor Chrenin / fot. YouTube

Białoruski szef resortu obrony przemawiał podczas 10. moskiewskiej konferencji poświęconej „bezpieczeństwu narodowemu”. Jak stwierdził, „wspierając działania Rosji na Ukrainie, Białoruś odpowiedziała na zagrożenie skierowane przeciwko sobie”.

Jaki jest cel tworzenia formacji uderzeniowych NATO na terytorium państw graniczących z Białorusią? Odpowiedź jest oczywista. Dlatego realizację zobowiązań sojuszniczych przez Republikę Białoruś w odniesieniu do działań Federacji Rosyjskiej na Ukrainie można uznać za prewencyjną odpowiedź na groźbę rozpętania przeciwko nam agresji militarnej

– powiedział Wiktor Chrenin.

Zdaniem białoruskiego polityka państwa Europy Wschodniej mają być „pod zewnętrznym zarządem Stanów Zjednoczonych”. – Stały się amerykańskim przyczółkiem na zachodnich granicach Białorusi i Rosji – dodał.

– Pod koniec ubiegłego roku widzieliśmy gotowość do rozpętania agresji wobec Republiki Białorusi, cała architektura wojenna w pobliżu naszych granic była przygotowana – grzmiał białoruski generał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe