Zaskakująca sytuacja. Ksiądz zwrócił się w trakcie ślubu do obecnego Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński formalnie przebywa na urlopie. Na samym jego początku były wicepremier miał się udać na ślub jednej ze swoich współpracownic, która jest odpowiedzialna za prowadzenie mediów społecznościowych rządzącego ugrupowania. W trakcie ceremonii doszło do dość jednostkowej sytuacji. Relacja z tej sytuacji została przytoczona przez "Fakt".
 Zaskakująca sytuacja. Ksiądz zwrócił się w trakcie ślubu do obecnego Jarosława Kaczyńskiego
/ Wikimedia/Autor: Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl

Jarosław Kaczyński na ślubie

"Wśród księży odprawiających mszę św. był też proboszcz parafii, ks. Wojciech Iwanicki, który zaskoczył gości ślubnych, zwracając się publicznie do... prezesa PiS" – napisał "Fakt" na temat uroczystości, na której pojawił się lider największego ugrupowania w Polsce.

– Panie premierze, chciałem powiedzieć, że od kiedy śledzę pana publiczną działalność, jestem bardzo zbudowany tym, co pan robi. Doceniają to też nasi parafianie, bo tutaj, w naszej parafii, od bardzo wielu lat ludzie z PiS wygrywają we wszystkich wyborach, począwszy od prezydenckich, poprzez parlamentarne czy samorządowe różnych szczebli – miał stwierdzić ksiądz podczas uroczystości.

Duchowny wyraził również z tego powodu nadzieję, że pojawienie się byłego wicepremiera będzie dla jego parafian motywacją do tego, aby "modlić się jeszcze więcej w intencji naszej ojczyzny i popierać tych ludzi, którzy przedkładają dobro wspólne nad osobiste korzyści".

Jarosław Kaczyński miał pojawić się również na weselu młodej pary, gdzie wypił za nich toast i odśpiewał tradycyjne "sto lat".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe