„Paskudne stworzenia”. Haniebna wypowiedź rosyjskiego dziennikarza o Polakach

Dziennikarz rosyjskiej telewizji Match TV Anton Anisimow w haniebny sposób obraził Polaków na antenie, stwierdzając, że są „paskudnymi stworzeniami”.
Anton Anisimow „Paskudne stworzenia”. Haniebna wypowiedź rosyjskiego dziennikarza o Polakach
Anton Anisimow / screen YT - Футбольный Биги

Wypowiedź dziennikarza dotyczy sprawy reprezentantów Polski w piłce nożnej. Przypomnijmy, że po agresji Rosji na Ukrainę polscy piłkarze odmówili gry z Rosją w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze. Właśnie ten temat wciąż „uwiera” Anisimowa.

– Zawodnicy tej reprezentacji [Polski – przyp. red.] nawoływali do bojkotu meczu z Rosjanami, dążąc do osobistego zysku i tym samym oszukując Szwedów. Przez nich moja drużyna została usunięta z walki o mundial. Tak, to paskudne stworzenia. Nie można tak robić. Czasami takie rzeczy trzeba nazywać po imieniu. Bezpośrednio. Jestem pewien, że Rosjanie zagraliby na miejscu Polaków – powiedział Anisimow w wywiadzie dla portalu sports.ru. Następnie podjął temat zagranicznej polityki realizowanej przez Polskę. Powielił on tezę rosyjskiej propagandy, jakoby Polska chciała zagarnąć tereny Ukrainy.

– Polska nie śpi i myśli o tym, jak odrodzić Rzeczpospolitą i odzyskać zachodnie tereny Ukrainy. Wierzę, że odzyskanie Lwowa jest w interesie Polski – stwierdził dziennikarz.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe