[wideo] Awantura w TVP Info: Piotr Wawrzyk kontra poseł PO. „Jeżeli pan nie rozumie po polsku, to ja nic na to nie poradzę”

Podczas rozmowy w programie „Minęła 9” na antenie TVP Info doszło do spięcia pomiędzy wiceministrem w MSZ Piotrem Wawrzykiem a posłem PO Jakubem Rutnickim.
 [wideo] Awantura w TVP Info: Piotr Wawrzyk kontra poseł PO. „Jeżeli pan nie rozumie po polsku, to ja nic na to nie poradzę”
/ screen video TVP Info

– Czy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska to jest instytucja państwa polskiego czy samorządu? Pod kogo podlega? – pytał Piotr Wawrzyk posła PO. Ten ewidentnie próbował uciec od odpowiedzi.

– Wiemy, pod kogo podlega, i wiemy, że to nie działa. Centrala nie działa – odpowiedział poseł.

– Ale proszę powiedzieć, pod kogo podlega – nie odpuszczał Piotr Wawrzyk.

– Widzi pan, co się wydarzyło? – zapytał emocjonalnie Rutnicki.

– Ale proszę powiedzieć, pod kogo podlega. Ja panu odpowiedziałem na pytanie – padła odpowiedź.

– Nie odpowiedział pan na pytanie, dlaczego prezes Wód Polskich został zdymisjonowany – mówił poseł PO.

– Powiedziałem panu, (…) jeżeli pan nie rozumie po polsku, no to już nic na to nie poradzę. Komu podlega Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska, wie pan? – znowu zapytał Piotr Wawrzyk.

– No, samorządom – odpowiedział poseł PO.

– Nie! Nie! Wojewodom! To jest organ wojewody, panie pośle. I na tym przykładzie widać, jaką ma pan orientację w temacie. Spuśćmy kurtynę nad niewiedzą pana posła – podsumował Piotr Wawrzyk.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Wiadomości
Konrad Wernicki w Radiu Gdańsk o zatrzymaniu cen energii: Solidarność ma swoich ekspertów, którzy mogą pomóc

- Solidarność ma takie zdanie, że już nie warto dorzucać pieniędzy do rynku w formie dopłat, bo to podbija inflację, Solidarność jest tego świadoma. Wczoraj odbyło się ważne spotkanie robocze pomiędzy premierem Morawieckim a Piotrem Dudą i resztą liderów Solidarności, na którym Solidarność zaproponowała powołanie zespołu rząd-Solidarność, złożonego z ekspertów. Jako największy związek zawodowy w Polsce Solidarność ma swoich ekspertów ds. prawnych, ds. energetyki, którzy mogą pomóc - mówił w audycji "Ludzie i Pieniądze" na antenie Radia Gdańsk Konrad Wernicki, której głównym tematem była walka z rosnącymi cenami energii.

To on zastąpi Michała Dworczyka? Wiadomości
To on zastąpi Michała Dworczyka?

Wszystko wskazuje na to, że stanowisko szefa KPRM obejmie b. marszałek Sejmu Marek Kuchciński - powiedział w czwartek na antenie Polsat News szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Jak dodał, powołanie Kuchcińskiego może nastąpić w najbliższych dniach.

Rosyjscy żołnierze śpiewają la la la. Jakbym oglądał film fabularny o czasach ZSRR [WIDEO] Wiadomości
Rosyjscy żołnierze śpiewają "la la la". "Jakbym oglądał film fabularny o czasach ZSRR" [WIDEO]

Rosjanie w Jekaterynburgu przed wyjazdem na front mieli okazję posłuchać muzyki na żywo. Wokalistka ubrana w biały strój przypominający mundur śpiewała w obozie wojskowym nr 32 w w tym mieście. "Czasami oglądając nagrania z Rosji, czuję się, jakbym oglądał film fabularny o czasach ZSRR" - napisał na Twitterze korespondent Polsat News na Ukrainie Mateusz Lachowski.

Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe