„Powinien wiedzieć”. Scholz wyjawił powód, dla którego nadal będzie rozmawiał z Putinem

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz wyjawił powód, dla którego zamierza podtrzymywać kontakt z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. – Moje jasne przesłanie dla Putina jest takie, że jego strategia dla Ukrainy nie zadziała. Oczywiście nie oznacza to, że Rosja od czasu do czasu zmienia kurs. Ale Putin powinien wiedzieć, czego od niego wymagamy. Dlatego jestem przekonany, że dialog z prezydentem Rosji musi być kontynuowany – powiedział Scholz, który rozmawiał ze szwedzkim dziennikiem „Dagens Nyheter”.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz „Powinien wiedzieć”. Scholz wyjawił powód, dla którego nadal będzie rozmawiał z Putinem
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz / PAP/EPA/ANDREAS GORA / POOL

Szef niemieckiego rządu podkreślił potrzebę kontynuowania dialogu z rosyjskim przywódcą. Scholz opowiedział się za strategią bezpośredniej komunikacji z Putinem, mówiąc, że „musi wiedzieć, czego od niego wymagamy”.

Kanclerz Scholz o rozmowach z Putinem

Szef niemieckiego rządu wyjaśnił, że podtrzymanie dialogu w czasie kryzysu jest bardzo ważne. Niemiecki przywódca dodał, że zależy mu na tym, by Putin otrzymał wiadomość od przedstawiciela państw zachodnich i poczuł odpowiedzialność za wojnę na Ukrainie.

– Moje jasne przesłanie dla Putina jest takie, że jego strategia dla Ukrainy nie zadziała. Oczywiście nie oznacza to, że Rosja od czasu do czasu zmienia kurs. Ale Putin powinien wiedzieć, czego od niego wymagamy. Dlatego jestem przekonany, że dialog z prezydentem Rosji musi być kontynuowany – powiedział Olaf Scholz.

Nie ukrywał przy tym, że zależy mu na normalizacji stosunków z Rosją.

– Dopóki Rosja nie zawrze pokoju na rozsądnych warunkach, nie widzę możliwości, żeby nawet zacząć myśleć o normalizacji – wyjaśnił polityk.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe