„Grilla zorganizowano w czasie, gdy woda truła tony ryb w Odrze”. Poseł Szczerba atakuje Jarosława Kaczyńskiego

– Badamy sprawę grilla w ogrodach resortu obrony, bo to nie była zwykła impreza. Grilla zorganizowano w czasie, gdy woda truła tony ryb w Odrze – powiedział poseł Michał Szczerba, komentując wydarzenie zorganizowane przez Jarosława Kaczyńskiego i Mariusza Błaszczaka. Na spotkaniu pojawili się politycy odpowiedzialni za nadzór nad Wodami Polskimi.
Michał Szczerba „Grilla zorganizowano w czasie, gdy woda truła tony ryb w Odrze”. Poseł Szczerba atakuje Jarosława Kaczyńskiego
Michał Szczerba / Flickr.com/CC BY-NC-ND 2.0


Posłowie KO Michał Szczerba i Dariusz Joński z samego rana pojawili się w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, Kancelarii Premiera, Ministerstwie Środowiska, a także w Generalnym Inspektoracie Ochrony Środowiska.

– 5 sierpnia wieczorem Jarosław Kaczyński urządził grilla w ogrodach Ministerstwa Obrony Narodowej przy ulicy Klonowej – przypomniał poseł Szczerba.

– Badamy tę sprawę, bo to nie była zwykła impreza. Zjawili się Kaczyński, wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, nadzorujący Wody Polskie, i jeden z ojców-założycieli tej instytucji – Joachim Brudziński – dodał.

– Pytamy się z posłem Jońskim, jak to możliwe – wynająć ogrody MON, by urządzić prywatnego grilla – zastanawiał się parlamentarzysta.

Poseł Szczerba ostro o imprezie z udziałem Kaczyńskiego

Polityk posiłkował się pismem z resortu obrony, które miało potwierdzać, że impreza faktycznie miała miejsce.

– Otrzymaliśmy potwierdzenie. Błaszczak był organizatorem grilla, a za catering płacił Kaczyński. Jak funkcjonuje państwo organizujące prywatne party, gdy jednocześnie instytucje takie jak Wody Polskie nie działają? – pytał polityk opozycji.
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe