Niespodziewane wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. „Ja chciałem zabrać głos tylko w jednej sprawie”

– Popieramy kandydaturę Marka Wesołego w przedterminowych wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej – oświadczył w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak podkreślił, Wesoły „jest człowiekiem, który w tym mieście może zrobić wiele dobrego”.
 Niespodziewane wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. „Ja chciałem zabrać głos tylko w jednej sprawie”
/ fot. PAP/Rafał Guz

W związku ze śmiercią dotychczasowej prezydent Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic, 11 września odbędą się przedterminowe wybory. Zgłosiło się do nich 12 komitetów wyborczych.

Podczas konferencji w siedzibie PiS prezes Kaczyński poinformował, że w przedterminowych wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej zgłosił się poseł Marek Wesoły.

Ja chciałem zabrać głos tylko w jednej sprawie. Mianowicie, mamy wybory w Rudzie Śląskiej i tam zgłosił się, wśród kandydatów, także pan Marek Wesoły, poseł na Sejm. Jest posłem naszego klubu i chciałem udzielić mu w imieniu PiS poparcia

– zadeklarował prezes PiS.

Prezes PiS przypomniał, że Marek Wesoły kandydował już dwukrotnie na stanowiska prezydenta Rudy Śląskiej w 2014 i 2018 roku, a za drugim razem wszedł do II tury. – Wierzymy, że tym razem odniesie sukces – powiedział. – Jest człowiekiem, który w tym mieście może zrobić wiele dobrego. Ma doświadczenie biznesowe, doświadczenie polityczne, czyli wszystko, co jest potrzebne, żeby dobrze wypełniać funkcję prezydenta stutysięcznego miasta – podkreślił.

– Popieramy go i w życzę mu wszystkiego dobrego, w tym momencie - przede wszystkim powodzenia w tych wyborach – zakończył Kaczyński.

Marek Wesoły dostał się do Sejmu z list PiS z Katowic. W wyborach w 2019 roku zdobył 6091 głosów. Z zawodu jest przedsiębiorcą. W Sejmie zasiada w komisjach mniejszości narodowych i etnicznych, samorządu terytorialnego i polityki regionalnej oraz kultury fizycznej, sportu i turystyki.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe