Nowe świadczenie dla Ukraińców? Dworczyk podał kwotę w hrywnach

Nowe świadczenie w Polsce mają otrzymać obywatele Ukrainy, a dokładnie kobiety, które przeżyły traumę w związku z przebywaniem w rosyjskiej niewoli. Ile by wynosiła kwota, która zostanie im przekazana?
 Nowe świadczenie dla Ukraińców? Dworczyk podał kwotę w hrywnach
/ pixabay.com/Ukraina

Świadczenie dla kobiet z Ukrainy

Wojna na Ukrainie trwa już od niespełna pół roku. W tym momencie trudno jest ocenić, kiedy może nastąpić koniec konfliktu. Od samego początku zaatakowaną Ukrainę wspiera między innymi Polska, która od 24 lutego przyjęła miliony ukraińskich obywateli uciekających przed wojną. Na tym jednak pomoc ma się nie skończyć.

Michał Dworczyk poinformował, że rząd ma zamiar udzielić pomocy kobietom z Ukrainy, które przeżyły traumę w związku z przebywaniem w rosyjskiej niewoli. Mają one stać się beneficjentkami świadczenia w wysokości 80 tysięcy ukraińskich hrywien.

– Chcemy pomóc kobietom, które zostały uwolnione z niewoli i przeżyły tam traumę. Takie kobiety otrzymają jednorazową zapomogę w kwocie 80 tys. hrywien, a także pomoc psychologiczną i rehabilitacyjną – poinformował Michał Dworczyk, cytowany przez oficjalny profil Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe