Zakola - jak się ich pozbyć i nareszcie poczuć się dobrze

W Sky Clinic jako zespół mamy wieloletnie doświadczenie w branży odbudowy włosów, zapewniając wyjątkowe wyniki i odpowiednie programy leczenia łysienia typu męskiego i kobiet cierpiących na przerzedzenie włosów. Nasze zaawansowane procedury odmładzania włosów nie mają sobie równych, a klienci korzystają z usług w pełni dostosowanych do profilu leczenia utraty włosów każdej osoby. Integracja włosów jest wspierana przez kompetentny zespół stylistów znajdujących się w klinice.
 Zakola - jak się ich pozbyć i nareszcie poczuć się dobrze
/ fot. materiał partnera

Wypadanie włosów wpływa na psychikę

Utrata włosów może również odgrywać rolę w kwestiach zdrowia psychicznego. Dlatego wraz ze zwiększonym rozgłosem i faktem, że przeszczepy włosów są bardziej powszechne, mężczyźni nie muszą już cierpieć w milczeniu, co jest zdecydowanie pozytywną rzeczą w dzisiejszych czasach.

Co zrobić, aby linia włosów była jak wcześniej?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów implantu jest FUT - Follicular Unit Transportation. Jest to zabieg polegający na tym, że pojedyncze włosy są pobierane z określonej części głowy (najczęściej z tyłu) w postaci paska, rozdzielane i (ponownie) umieszczane w linii włosów.

Jaka jest różnica między łysieniem niebliznowaciejącym a bliznowaciejącym?

W przypadku utraty włosów pierwszą rzeczą, którą chcesz wiedzieć jest to, jak szybko odzyskać włosy. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest określenie, co powoduje wypadanie włosów. Z diagnozy dowiesz się, czy masz łysienie niebliznowaciejące czy bliznowaciejące.

Czym jest łysienie bliznowaciejące?

Łysienie bliznowaciejące to trwałe uszkodzenie mieszków włosowych, które zostaje zastąpione tkanką bliznowatą. Tkanka bliznowata całkowicie niszczy cebulkę włosa, przerywając tym samym cykl wzrostu włosa na zawsze.

Nadmierne wypadanie włosów

Nauka stoi za tym, że kiedy wokół mieszków włosowych pojawia się stan zapalny, komórki macierzyste i gruczoły łojowe na szczycie cebulki zostają zniszczone. Bez nich włosy nie mogą rosnąć i są trwale tracone.

Czym jest łysienie niebliznowaciejące?

Łysienie niebliznowaciejące jest odwracalnym rodzajem łysienia, w którym mieszki włosowe są nadal żywe, a wzrost włosów może powrócić. W niektórych przypadkach wypadanie i odrastanie włosów następuje z nieznanych przyczyn i trudno jest przewidzieć czas trwania łysienia.

Proces zatrzymania wypadania włosów

Z drugiej strony, u niektórych pacjentów występują cykle wypadania i odrastania włosów, które są nieprzewidywalne. Zawsze jednak istnieje szansa na pojawienie się nowych włosów, co nie ma miejsca w przypadku łysienia plackowatego.

Które rodzaje łysienia są bliznowate i niebliznowate?

Nie odnoszą się one tylko do jednego typu łysienia. Każda forma utraty włosów jest określana jako pierwsza lub druga.

Niektóre przypadki utraty włosów powodują silne swędzenie, pieczenie i dyskomfort skóry głowy, co wskazuje na to, że włosy są czymś dotknięte. W przypadku wystąpienia tych objawów, należy zasięgnąć porady lekarza lub dermatologa.

Wypadanie włosów na czubku głowy - szybkie rozwiązanie.

Szybkie rozwiązanie jest zalecane tylko podczas gdy starasz się znaleźć prawdziwą przyczynę utraty włosów. Zwłaszcza jeśli nie podąża za normalnymi wzorcami łysienia u mężczyzn lub kobiet. Włosy mogą być dobrym miernikiem ogólnego stanu zdrowia. Jeśli więc masz obawy, nie zwlekaj z szukaniem pomocy.

Koniec z wypadaniem włosów w przypadku łysienia androgenowego

Zastępowanie włosów może odbywać się na dwa sposoby. Jeśli szukasz trwałego rozwiązania, a nie tylko przebranie go; szybkie rozwiązanie za pomocą non chirurgiczne wymiany włosów, które jest również bardzo dobre dla tych, które duże obszary utraty włosów lub chirurgiczne długoterminowe przeszczep włosów, które jest własne włosy przeniesione z obszaru dawcy do obszarów zagrożonych.

Zahamowanie wypadania włosów

Dodatkowo dla opcji odrastania, istnieje wiele szamponów, balsamów, tabletek i laserów, które mogą rozwiązać problem utraty włosów. Nasi eksperci są pod ręką, aby upewnić się, że używasz tych właściwych, które będą działać dla Ciebie i nie tracisz czasu i pieniędzy.

Jak wygląda łysienie bliznowaciejące? Łysienie androgenowe

Ta forma utraty włosów wygląda jak powierzchnia skóry z bliznami, gdzie włosy kiedyś były. Powierzchnia skóry będzie wyglądać mniej lub bardziej pigmentowane, błyszczące i gładkie. I oczywiście całkowicie łysa.

Alopecia Areata, która jest łopatologiczną formą utraty włosów jest często mylona z łysieniem bliznowatym ze względu na gładkie łaty, które tworzy. Jednak AA jest w rzeczywistości rodzajem łysienia niebliznowatego, ponieważ wzrost włosów może powrócić w sposób naturalny.

Czy włosy mogą potem odrosnąć? Jak zapobiec całkowitej utraty włosów

Jeśli łysienie bliznowaciejące zostanie wcześnie rozpoznane, możliwe jest leczenie stanu zapalnego, aby zatrzymać lub przynajmniej spowolnić postęp utraty włosów. W celu leczenia zapalenia przepisuje się leki przeciwzapalne (zwykle stosowane miejscowo), takie jak:

  • Antybiotyki
  • Kortykosteroidy
  • Immunoterapia (gdy przyczyną jest choroba autoimmunologiczna, np. choroba tarczycy)

Chociaż leki te mogą być skuteczne, nie są skuteczne w każdym przypadku, zwłaszcza gdy diagnoza jest nieznana. Stąd tak ważne jest wczesne postawienie właściwej diagnozy, aby zmniejszyć skutki zapalenia.

Jakie jest najlepsze leczenie łysienia bliznowaciejącego?

Przeszczep włosów jest doskonałym sposobem leczenia łysienia bliznowaciejącego, ponieważ żywe, rosnące włosy są wszczepiane w tkankę blizny. W ten sposób przywracane są włosy, które znajdowały się tam wcześniej, co pozwala odzyskać pełną głowę włosów.

Jak leczyć zakola w młodym wieku?

Jednak aby przeszczep włosów był udany, potrzebna jest odpowiednia ilość przeszczepów włosów od dawcy. Ponadto, zanim przeszczep włosów będzie możliwy, musi ustąpić przyczyna utraty włosów.

Co jest lepsze - przeszczep włosów FUE czy FUT?

Miliony ludzi cierpią z powodu utraty włosów. Według badań, około 40% kobiet i 85% mężczyzn jest dotkniętych utratą włosów w pewnym momencie swojego życia. Przyczyn utraty włosów może być wiele, np. łysienie lub starzenie się. Niestety, utrata włosów nie ogranicza się tylko do wieku i genetyki; młodzi mężczyźni i kobiety również są dotknięci tym problemem.

Poprawienie kondycji włosów

Leki i minimalne zabiegi mogą leczyć wczesne etapy utraty włosów, jak to przedstawiono w skali Hamiltona-Norwooda, etapy 1-4. Leczenie znacznego wypadania włosów nie jest jednak łatwe. W takich przypadkach trzeba zdecydować się na metody chirurgiczne.

Dwie niesławne metody to FUE (Follicular Unit Excision) i FUT (Follicular Unit Transplantation). Aby zrozumieć, która z tych metod jest najlepsza, musisz wiedzieć, czym są te metody i jak bardzo różnią się od siebie.

Co to jest przeszczep włosów FUE?

Za pomocą niewielkich, okrągłych nacięć chirurg przeszczepia jednostki mieszkowe z obszaru dawcy (zwykle z tyłu głowy) do leczonego obszaru. Jest to metoda minimalnie inwazyjna, a leczony obszar zostaje wyleczony przez wzrost nowych włosów.

Metoda ta wymaga precyzji i ciężkiej pracy, ponieważ każdy mieszek włosowy musi być przeszczepiony do łysego miejsca.

Korzyści z przeszczepu włosów FUE w przypadku utraty włosów?

Przeszczep FUE zapewnia niezrównaną jakość plonów. Nowoczesne postępy sprawiają, że proces FUE może być przeprowadzany zarówno przez chirurgów, jak i sztuczną inteligencję. Obie zapewniają wysoki poziom dokładności i jakości. W przeszczepach FUE występuje minimalna ilość blizn. Jeśli szukasz przeszczepu włosów, który zapewnia szybki powrót do zdrowia z minimalnymi bliznami, to FUE może być dla Ciebie najlepszą opcją.

Co to jest przeszczep włosów FUT?

Podczas tej techniki pobiera się liniowe pasmo włosów z obszaru dawcy, a następnie przeszczepia się je na 2 000 - 4 000 jednostek mieszkowych. Są one następnie przenoszone w nacięcia i przeszczepiane na pożądany fragment głowy.

Metoda ta również wymaga dokładności, ale jest mniej stresująca dla chirurgów niż FUE, ponieważ nie jest konieczne indywidualne pobieranie.

Korzyści z przeszczepu FUT?

Nie ma potrzeby dokładnego golenia obszaru dawczego i podobnie jak FUE, przeszczep FUT również zapewnia minimalne blizny.

Gęstość przeszczepionych włosów może być większa w FUT niż w każdej innej metodzie przeszczepu włosów. Ponieważ jest to metoda paskowa, ogólna gęstość dawcy nie jest ogromnie dotknięta, co oznacza, że procedura może być powtórzona w przyszłości, jeśli to konieczne.

Co jest lepsze - FUE czy FUT?

Teraz znamy specyfikacje zarówno FUE i FUT przeszczep włosów, nadszedł czas, aby przeanalizować, która metoda chirurgicznego przeszczepu włosów jest najlepsza. Wyniki zostały przedstawione poniżej:

Blizny i przeszczepy - Jeśli martwisz się o blizny, to jedną z największych wad FUT jest to, że pozostawia długą liniową bliznę z tyłu głowy. Przy obecnych postępach w medycynie i chirurgii, nowa metoda Trichophytic closure pozostawia naprawdę cienką liniową bliznę, która może być trudna do wykrycia. Natomiast przy FUE nie trzeba się martwić o duże blizny. Mikroprzeszczep w zabiegu FUE pozostawia małe, okrągłe blizny.

Cena - FUE lub FUT może wymagać pewnej inwestycji, ale w wielu przypadkach to dobrze wydane pieniądze. Podczas konsultacji w AHI omówimy koszt zalecanej przez Ciebie procedury.

Dodawanie i zastępowanie włosów

Niewielka liczba osób z problemem utraty włosów nie kwalifikuje się do chirurgicznej lub medycznej rekonstrukcji włosów. W przypadku tych osób można rozważyć uzupełnienie włosów lub całkowitą ich wymianę:

  • Osoba z tymczasową całkowitą utratą włosów z powodu promieniowania lub chemioterapii może być kandydatem do tymczasowej całkowitej wymiany włosów (peruka);
  • Osoba, która jest wrodzoną niezdolnością do wzrostu włosów może być kandydatem do trwałej całkowitej wymiany włosów (peruka, lub kilka peruk na różne okazje);
  • Dodatki do włosów mogą być tymczasowym środkiem dla osoby, która chce poprawić utratę włosów, ale nie jest jeszcze gotowa na przeszczep włosów,

Dodatki lub wymiany włosów mogą być uznane przez osobę, która ma mało włosów dawcy do wykorzystania do przeszczepu włosów.

 

Artykuł Sponsorowany


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Kościół greckokatolicki w Polsce zrezygnuje z kalendarza juliańskiego Wiadomości
Kościół greckokatolicki w Polsce zrezygnuje z kalendarza juliańskiego

Eparchie kościoła greckokatolickiego w Polsce: przemysko-warszawska, wrocławsko-koszalińska i olsztyńsko-gdańska, podobnie jak cerkiew grekokatolicka w Ukrainie rezygnują z używania kalendarza juliańskiego. Poinformowano, że zmiany wejdą w życie od 1 września 2023 tj. od rozpoczęcia nowego roku liturgicznego w obrządku tego kościoła.

Znana influencerka Mama Ginekolog przyjmowała pacjentów poza kolejnością? NFZ reaguje Wiadomości
Znana influencerka Mama Ginekolog przyjmowała pacjentów poza kolejnością? NFZ reaguje

Popularna influencerka Mama Ginekolog stwierdziła w jednym z nagrań w mediach społecznościowych, że w swoim gabinecie regularnie przyjmuje znajome kobiety poza kolejnością. Teraz Narodowy Fundusz Zdrowia żąda wyjaśnień.

Jest decyzja gruzińskiego sądu ws. byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego Wiadomości
Jest decyzja gruzińskiego sądu ws. byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego

Sąd w Tbilisi nie wypuścił w poniedziałek na wolność w związku ze stanem zdrowia byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego – donoszą tamtejsze media.

Trzęsienie ziemi w Turcji. Prezydent Erdogan podjął decyzję Wiadomości
Trzęsienie ziemi w Turcji. Prezydent Erdogan podjął decyzję

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zarządził w poniedziałek siedmiodniową żałobę narodową w następstwie dwóch trzęsień ziemi w południowo-wschodniej części kraju, w których zginęło co najmniej 1651 osób.

Wieczorne posiedzenie klubu KO. Nieoficjalne informacje Wiadomości
Wieczorne posiedzenie klubu KO. Nieoficjalne informacje

Zleciłem szefom 16 regionów PO, by przystąpili do tworzenia wstępnych list wyborczych do Sejmu, nie zamykamy się na bloki wyborcze, ale nie mamy już więcej czasu – miał powiedzieć podczas trwającego w Warszawie posiedzenia klubu KO lider PO Donald Tusk – wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

„Jest pierwsza w kolejce”. Kadyrow grozi Polsce Wiadomości
„Jest pierwsza w kolejce”. Kadyrow grozi Polsce

Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow w poniedziałek spekulował na temat możliwej „denazyfikacji i demilitaryzacji Polski po pomyślnym zakończeniu specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie” – podają rosyjskie media.

Chińskie balony trzykrotnie przelatywały nad USA podczas prezydentury Trumpa. Zaskakujące informacje Wiadomości
Chińskie balony trzykrotnie przelatywały nad USA podczas prezydentury Trumpa. Zaskakujące informacje

Chińskie balony zwiadowcze trzykrotnie przelatywały nad terytorium USA podczas poprzedniej administracji, choć trwało to znacznie krócej niż w tym ostatnim przypadku – powiedział w poniedziałek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby. Potwierdził też, że odnaleziono już część szczątków balonu.

Ostrzegał przed trzęsieniem ziemi w Turcji trzy dni wcześniej. Burza w sieci Wiadomości
Ostrzegał przed trzęsieniem ziemi w Turcji trzy dni wcześniej. Burza w sieci

Holenderski naukowiec Frank Hoogerbeets już trzy dnie temu przewidział trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Geolog z Solar System Geometry Survey (SSGEOS) napisał o tym w piątek na Twitterze.

Zostało mu 150 km do Moskwy. Rosjanie w ostatniej chwili zestrzelili ukraiński odrzutowy bezzałogowiec ze 100-kilogramową bombą? Wiadomości
Zostało mu 150 km do Moskwy. Rosjanie w ostatniej chwili zestrzelili ukraiński odrzutowy bezzałogowiec ze 100-kilogramową bombą?

W tej sprawie podawane informacje są sprzeczne, ale wszystko wskazuje na to, że 150 kilometrów od Moskwy zniszczeniu uległ odrzutowy bezzałogowiec TU-141, który mógł przenosić 100-kilogramową bombę lotniczą.

Legia Warszawa kontra Szymon Jadczak. Jest oświadczenie: „Nagrywa naszych pracowników bez ich zgody” Wiadomości
Legia Warszawa kontra Szymon Jadczak. Jest oświadczenie: „Nagrywa naszych pracowników bez ich zgody”

Legia Warszawa wydała oświadczenie, w którym odniosła się do działań dziennikarza Wirtualnej Polski Szymona Jadczaka.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe