Egipt: Pożar w kolejnym kościele koptyjskim

Po zeszłotygodniowym pożarze w kościele koptyjskim w Gizie, w którym zginęło kilkadziesiąt osób, dziś media egipskie podają informację o kolejnym tego typu wydarzeniu.
zdjęcie poglądowe Egipt: Pożar w kolejnym kościele koptyjskim
zdjęcie poglądowe / pixabay.com/Alexas_Fotos

W Egipcie doszło do pożaru kolejnego kościoła. Lokalne media poinformowały, że ogień zniszczył parter poświęconego w 2019 kościoła w New Minya w Górnym Egipcie. Strażakom udało się zapobiec przeniesieniu się ognia na wyższą kondygnację. Nikt nie został poszkodowany.

Według pierwszych ustaleń przyczyną pożaru było krótkie spięcie, dochodzenie trwa. Kilka dni temu, w niedzielę 14 sierpnia, pożar zniszczył kościół koptyjski w Gizie na północy kraju. Śmierć poniosło 41 osób, 14 jest rannych. Tam także stwierdzono, że pożar spowodowało krótkie spięcie. 

Tymczasem patriarcha-papież koptów Tawadros II wezwał do zwrócenia większej uwagi na problem zbyt dużej liczby wiernych gromadzących się w małych kościołach. Według koptyjskiego portalu Watani z 16 sierpnia, patriarcha zaproponował, by rozważyć przeniesienie nabożeństw z ciasnych i przepełnionych kościołów do większych i bezpieczniejszych miejsc. Ponadto należałoby rozważyć budowę nowych miejsc kultu w Egipcie. Ułatwia to uchwalona kilka lat temu ustawa.

ts (KAI) / New Minya


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe