Poseł PO nie zgadza się ze słowami Tuska. Stwierdził także, czego partia kategorycznie nie może

– Jestem za tym, żeby każda partia określała swoją ideowość i mówiła, jaki ma program, i szła sama do wyborów – twierdzi w rozmowie z „Super Expressem” poseł PO Bogusław Sonik.
Donald Tusk / fot. Flickr / EPP / CC BY 2.0 Poseł PO nie zgadza się ze słowami Tuska. Stwierdził także, czego partia kategorycznie nie może
Donald Tusk / fot. Flickr / EPP / CC BY 2.0

– Jedna lista opozycji daje gwarancję zwycięstwa w wyborach; pójście osobno, w dwóch, trzech, czterech blokach nie pozbawia nas szansy na zwycięstwo, ale ją osłabia – powtarzał szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Tymczasem z takim podejściem lidera Platformy nie zgadza się jednak poseł Bogusław Sonik, który twierdzi, że jest za tym, żeby „każda partia określała swoją ideowość i mówiła, jaki ma program, i szła sama do wyborów”.

– PO powinna iść sama do wyborów plus ci, którzy są w Koalicji Obywatelskiej, czyli posłowie Nowoczesnej. PO musi utrzymać swoją tożsamość, na pewno nie możemy iść z Lewicą – dodał.

W rozmowie z „Super Expressem” politolog zapytany o słowa polityków PO stwierdził, że nie mają one żadnego znaczenia. – Ostatecznie zadecydują badania wśród wyborców (…). To pokaże, czy dla większego zwycięstwa wyborczego opozycji korzystniejszy będzie start w formule jednej listy, czy w formule trzech lub więcej – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe