Palikot zapowiada pozew przeciwko Śpiewakowi. „Pupil obecnej władzy”

– Osoba, która została skazana prawomocnym wyrokiem sądu i ułaskawiona przez obecnego prezydenta z powodów czysto politycznych (…). Taki pupilek obecnego antydemokratycznego obozu władzy – mówi Janusz Palikot i zapowiada pozew przeciwko Janowi Śpiewakowi.
 Palikot zapowiada pozew przeciwko Śpiewakowi. „Pupil obecnej władzy”
/ fot. YouTube

 

Jan Śpiewak w ostatnim czasie zwraca uwagę na to, że Janusz Palikot oraz Jakub Wojewódzki będący wspólnikami, promują w internecie – zdaniem aktywisty – nielegalnie alkohol.

„Złożyłem zawiadomienie do Prokuratury Krajowej na Palikota i Wojewódzkiego o możliwości popełnienia przez nich przestępstwa z art. 452 Ustawy z o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Od miesięcy ta dwójka arcypatusów łamie prawo reklamując wódkę w internecie [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – napisał.

„Udostępniam tez wzór zawiadomienia na influencerow reklamujących alkohole [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – dodał.

Palikot pozywa Śpiewaka

Były polityk szybko odpowiedział aktywiście i zapowiedział pozew w związku z naruszeniem dóbr osobistych. „Składamy pozew o odszkodowanie wysokości 100 ty. zł na rzecz wskazanej przez nas organizacji pożytku publicznego” – oświadczył.

W filmie opublikowanym na Instagramie określił Śpiewaka „pupilem obecnej władzy”. Zwrócił uwagę, że Śpiewak został ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

– Osoba, która została skazana prawomocnym wyrokiem sądu i ułaskawiona przez obecnego prezydenta z powodów czysto politycznych (…). Taki pupilek obecnego antydemokratycznego obozu władzy, chwalony przez media prawicowe, powinien raczej nie mieć żadnego tytułu do rozstrzygania, co jest dobre. Tymczasem pozwolił sobie na sformułowania, które skutkują tym, że ja muszę podać go do sądu za zniesławienie i odszkodowanie w wysokości 100 tysięcy złotych na rzecz jednej z organizacji pożytku publicznego, a także o to, że sam Jan Śpiewak jest osobą reklamującą alkohol według standardów, których użył do zarzutów postawionych mojej osobie – powiedział Palikot.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe