Ambasador Niemiec w Polsce krytykuje… prezesa Narodowego Banku Polskiego

Nowy ambasador Niemiec w Polsce Thomas Bagger skomentował… okładkę „Gazety Polskiej”.
Thomas Bagger Ambasador Niemiec w Polsce krytykuje… prezesa Narodowego Banku Polskiego
Thomas Bagger / Screen TT Thomas Bagger

Na opublikowanym przez Baggera fragmencie okładki widzimy prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego i fragment jego wypowiedzi z wywiadu, jakiego udzielił „Gazecie Polskiej”:

– Obiecali stołek Tuskowi w zamian za wepchnięcie nas w euro.

– Naprawdę, Panie Prezesie? Nie myli Pan czasem teraźniejszości z przeszłością? Czy zagrożenia dla Polski nie należy upatrywać raczej na Wschodzie niż na Zachodzie?

– pyta Thomas Bagger, ambasador kraju, który jak mało który uderzał w ostatnich latach w interesy Polski, wykazując się jednocześnie wielką atencją dla kremlowskiego satrapy, wspierając finansowanie jego armii, a nawet zachowując się karygodnie ambiwalentnie wobec wojny na Ukrainie.

 

Głodzenie Polski

Instytucje Unii Europejskiej, na które Niemcy mają przemożny wpływ, wypowiedziały Polsce rodzaj wojny, wykorzystując miejscowych pożytecznych idiotów. Środki należne Polsce pod pretekstem „łamania demokracji” są zablokowane zgodnie ze słowami niemieckiej wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Katariny Barley, która otwarcie mówiła dla niemieckich mediów o konieczności „głodzenia Polski”.

Tej metody nie zmieniły nawet wojna i napływ milionów uchodźców z Ukrainy do Polski.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe