Skandal po walce Joshua - Usyk. Oto co zrobił Brytyjczyk [WIDEO]

Ołeksandr Usyk obronił pasy mistrzowskie wagi ciężkiej federacji WBA, WBO, IBF oraz IBO. Ukraiński bokser ponownie pokonał Brytyjczyka Anthony'ego Joshuę, tym razem niejednogłośnie na punkty. Joshua nie popisał się po ogłoszeniu końcowego wyniku. Nagrania obiegły media społecznościowe.
 Skandal po walce Joshua - Usyk. Oto co zrobił Brytyjczyk [WIDEO]
/ zrzut ekranu z Twittera

W pierwszej walce, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku na stadionie Tottenhamu Hotspur w Londynie, Usyk zwyciężył Joshuę jednogłośną decyzją sędziów. Brytyjczyk, który doznał drugiej porażki w karierze, zabezpieczony był klauzulą o rewanżu, z której skorzystał.

Lutowa rosyjska inwazja na Ukrainę i decyzja Usyka o pozostaniu w domu i zaangażowaniu się w obronę ojczyzny, zmusiły organizatorów do opóźnienia ponownego starcia pięściarzy. 35-latek w marcu opuścił jednak Ukrainę, aby rozpocząć trening.

Rewanżowa walka miała miejsce w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej. Jeden z sędziów punktował 115-113 na korzyść Joshuy, a dwaj pozostali 115-113 i 116-112 dla obrońcy pasów. Tym samym niepokonany na zawodowym ringu Usyk odniósł 20. zwycięstwo (13 przed czasem). Joshua natomiast legitymuje się teraz bilansem 24-3, 22 KO. 

Skandal po walce

Anthony Joshua stracił mistrzowskie pasy federacji WBA, WBO, IBF i IBO. Kiedy tylko przekazano werdykt sędziów Joshua wyrzucił pasy należące do Ołeksandra Usyka z ringu. Następnie sam opuścił ring, ale po chwili powrócił, zaczynając monolog.

- Gdybyście znali moją historię, zrozumielibyście tę pasję. Nie jestem pięściarzem od dziecka, który wcześnie uznawany był za wielki talent. Byłem w więzieniu, później zacząłem trenować, bo chciałem walczyć. Przepraszam za zachowanie, to z powodu pasji

- mówił pięściarz. Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe