„Ja bym do piekła poszedł”. Tusk wyjaśnia, co miał na myśli po wpadce w TVN24

Donald Tusk w trakcie konferencji prasowej, która odbyła się w niedzielę w Warszawie, starał się wyjaśnić swoje słowa, które zostały niespodziewanie zarejestrowane przed jego ostatnią rozmową w TVN z Agatą Adamek w programie „Jeden na jeden”.
 „Ja bym do piekła poszedł”. Tusk wyjaśnia, co miał na myśli po wpadce w TVN24
/ Screen/YouTube/Donald Tusk

Tusk o swoich słowach na temat Sejmu

– Demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować. To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział… na tej Wiejskiej – powiedział lider Platformy Obywatelskiej w piątek w TVN.

Słowa Tuska prędko nabrały rozgłosu. Dziś były szef rządu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego postanowił nieco sprostować swoją niefortunną wypowiedź, która nieoczekiwanie została nagrana i opublikowana.

– Myślę, że delikatnie się wyraziłem na temat Sejmu pod władzą PiS, bo to, co stało się z polskim parlamentaryzmem i Sejmem w ostatnich latach, to rzeczywiście coś upiornego – powiedział były premier.

Tusk odpowiada premierowi

Słowa Donalda Tuska nie przeszły bez uwagi ze strony Mateusza Morawieckiego.

– Ja jadąc tutaj, przeczytałem w jednym z portali, jak pan Donald Tusk z pogardą i wstrętem odniósł się do pracy dla Polaków, do pracy parlamentarzysty w Sejmie, myślę, że tym samym pokazał swoje prawdziwe oblicze i co myśli o ciężkiej pracy dla Polaków – powiedział Morawiecki.

Na te słowa szefa rządu postanowił zareagować Tusk.

– Panie premierze, niech pan się wreszcie chociaż raz spotka z ciężko pracującymi Polakami. Niech pan ich spyta, czy naprawdę uważają, że dzisiaj Sejm pod władzą marszałka Terleckiego i Witek to jest symbol ciężko pracujących Polaków. Myślę, że usłyszałby dużo mocniejsze opinie niż ta, która została przeze mnie wyrażona w studiu TVN – powiedział Tusk.

– Sejm jaki jest, taki jest, co ludzie myślą o posłach i władzy PiS, to mniej więcej wiemy. Ja bym do piekła poszedł nawet po to, żeby uratować Polskę przed tym bałaganem, jaki nam zgotowano. Zrobię wszystko, żeby ten Sejm stał się trochę innym miejscem, niż jest w tej chwili, i żeby wrócił elementarny szacunek do władzy, bo dziś nie ma powodu, żeby ciężko pracujący Polacy z jakimś nadmiernym szacunkiem i uznaniem o pisowskiej większości się wypowiadali – zakończył Tusk.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe