Patron „S” bł. ks. Jerzy Popiełuszko w Sanktuarium na Górze Iglicznej

W sobotę 20 sierpnia do Sanktuarium "Maria Śnieżna" na Górze Iglicznej uroczyście wprowadzono do świątyni relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. Jana Pawła.
 Patron „S” bł. ks. Jerzy Popiełuszko w Sanktuarium na Górze Iglicznej
/ fot. Solidarność Dolny Śląsk / Facebook

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele dolnośląskiej Solidarności m.in. z przewodniczącym ZR Kazimierzem Kimso, zastępcą Piotrem Majchrzakiem, sekretarzem Grzegorzem Makulem, członkinią prezydium ZR Barbarą Janowicz. Nie zabrakło sztandarów związkowych wraz z sztandarem Regionu Dolny Śląsk NSZZ “Solidarność”.

Jak co roku po Mszy Świętej odbył się festyn rodzinny. Obecni byli leśnicy z Lasów Państwowych( z dyr. Tadeuszem Łozowskim na czele). Z Warszawy przybyli też pielgrzymi skupieni m.in. w Ogólnopolskim Komitecie Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki. Wręczyli przewodniczącemu ZR Kazimierzowi Kimso medal Zło Dobrem Zwyciężaj. Na uroczystość przybyły dwie europarlamentarzystki – Beata Kempa i Anna Zalewska.

Po Mszy Świętej procesyjnie umieszczono krzyż pątniczy na szczycie góry Igliczna. Relikwię patrona Solidarności wniosła do świątyni siostrzenica ks. Jerzego – Grażyna Siemion.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe