Region Małopolski i Solidarność w Philip Morris pomagają walczącej Ukrainie

W piątek 19 sierpnia odebrano ze sklepu Selgros blisko tonę różnorodnych artykułów przeznaczonych dla ludności walczącej Ukrainy. Fundatorami pomocy była Międzyzakładowa Organizacja NSZZ „Solidarność” przy Philip Morris Polska SA oraz Zarząd Regionu Małopolskiego.
 Region Małopolski i Solidarność w Philip Morris pomagają walczącej Ukrainie
/ fot. Region Małopolski NSZZ "Solidarność"

Wyładowaną bagażówkę, która nazajutrz wyruszyła w kierunku wschodniej granicy, wypełniły artykuły spożywcze, sanitarne, chemii gospodarczej. Związkowcy chwalą też dobrą współpracę z siecią sprzedaży hurtowej Selgros w Krakowie, której pracownicy już wcześniej spakowali wszystkie produkty na paletach i sprawnie załadowali do samochodu bez konieczności ręcznego przenoszenia paczek i pakowania ich w pojeździe.

Jak mówili Jacek Łabędzki, przewodniczący Solidarności w Philip Morris, i Marcin Klimczyk, delegat Związku do Europejskiej Rady Zakładowej koncernu, jest to już kolejna taka akcja pomocy i prawdopodobnie nie ostatnia, gdyż wojna nie zapowiada się na krótkotrwałą i w warunkach zimowych ludność ukraińska będzie potrzebować jeszcze większej pomocy.

W podobnym tonie wypowiedział się Adam Lach, przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego, który podkreślił, że współfinansowanie akcji kolegów z Zakładów Tytoniowych to tylko część pomocy Regionu dla Ukrainy, gdyż oprócz tego wspiera on także związkowy ośrodek w Jarnołtówku, który oddany został do zamieszkania uchodźcom z Ukrainy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe