Przesyłki InPost - nowe funkcje, stała solidność dostaw

Kurier InPost nie może narzekać na brak pracy. Nowe funkcje i usługi dodawane przez tą ogromną firmę kurierską sprawiają, że zawsze można liczyć na sieć InPost. Dowiedz się, jak wykorzystać ciągle pojawiające się nowości.
 Przesyłki InPost - nowe funkcje, stała solidność dostaw
/ grafika: https://www.pexels.com/photo-license/

 

Podstawowa oferta InPost

Trudno w to uwierzyć, ale sieć automatów Paczkomat® InPost istnieje na polskim rynku już od 22 lat. W tym czasie przyzwyczailiśmy się do odbierania i wysyłania paczek spod domu lub sklepu, wygodnie i szybko. Paczkomat® wpisały się w krajobraz polskich miast, a także wsi, pełniąc swoją odpowiedzialną służbę 24 godziny na dobę. Prostota wysyłania paczek nie zmieniła się dużo w tym czasie.

Do wyboru mamy małe, średnie lub duże wymiary przesyłki, odpowiadające cenom 14,69 zł, 15,79 zł oraz 17,39 PLN. Waga paczki nie może przekroczyć 25 kg. Istnieje też druga, jeszcze łatwiejsza opcja - po prostu zamów kuriera InPost do domu po odbiór wysyłanych paczek. Powyżej 5 przesyłek nie zapłacisz za taką usługę ani grosza. W przypadku 4 paczek lub mniej, koszt dostawy wynosi 4,31 zł.

Po dostarczeniu przesyłki

Zastanawiasz się, jakie masz opcje zwrotu zakupionego towaru po fakcie doręczenia przesyłki przez kuriera? Poszczególne przedmioty możesz oddać za darmo, dzięki opcji Szybkie Zwroty w aplikacji InPost Mobile. Wystarczy, że sklep, w którym była zamówiona paczka, znajduje się na naszej liście. Następnie wybierz lokalizację, a InPost Kurier pojawi się po zwrot u Twoich drzwi. Zwracaną przesyłkę możesz również nadać za pomocą automatu Paczkomat® lub w PaczkoPunkcie.

Nadaj każdy rodzaj przesyłki

Z InPost Mobile nie tylko zwrócisz niechciany towar, ale szybko i łatwo nadasz dowolną przesyłkę. W zakładce "Nadaj" w aplikacji uzupełnij dane odbiorcy, dane zlecającego oraz rozmiar paczki. Zostaw swój numer telefonu, by dowiedzieć się prosto od kuriera InPost, kiedy Twoja przesyłka dotrze na miejsce. Szybkie Nadania docierają do odbiorcy zazwyczaj w ciągu doby.

W wybranej lokalizacji wybierz także punkt odbioru paczki, wygodny dla zamawiającego. Zmniejsz przybliżenie mapy, a wszystkie dostępne w okolicy automaty Paczkomat® wyskoczą jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Po wybraniu paczkomatu odbiorcy, jedyne co trzeba zrobić, to zanieść przesyłkę do punktu nadania i zeskanować kod QR z telefonu - bez żmudnego drukowania etykiet.

Niestandardowe przesyłki

Zastanawiasz się, jak nadać paczkę znacznie przekraczającą standardowe wymiary? To wyjątkowo łatwe dzięki usłudze Manager Paczek. Zapewnia ona odbiór paczki przez kuriera InPost z domu, wystaczy tylko na swoim koncie w Managerze Paczek stworzyć punkt nadania. Wypełnij dane formularza nadania - wagę paczki, wymiary opakowań oraz dane odbiorcy.

Manager Paczek obliczy koszt Twojej przesyłki, którą możesz od razu opłacić. Po dokonaniu wpłaty wystarczy pobrać, wydrukować i przykleić etykietę oraz poczekać na kuriera InPost. Wszystko załatwisz w ciągu kilkudziesięciu sekund. Aż 95% paczek trafia do odbiorcy już w 24 h! 

Koniec z chodzeniem po urzędach

Funkcja Urząd 24 powstała z myślą o wszystkich, którzy mają już dość tradycyjnych kolejek i numerkow w urzędach. Chcesz zalatwić swoje sprawy szybko, po drodze do sklepu lub na spacerze z psem? Wystarczy wyszukać swój Urząd oraz sprawdzić, jakie formalności możesz załatwić poprzez InPost.

Listę punktów znajdziesz w zakładce "Urząd 24" na stronie InPost. Dalej schemat wysyłki przebiega podobnie - wybór Paczkomat®, opłata i wydruk etykiety. Następnie Twój urząd wyśle rozpatrzenie do Twojego Paczkomat®. Oferta kurierska w InPost stara się nadążyć za potrzebami klientów - więcej ich usług znajdziesz na stronie https://inpost.pl/wysylam.

 

Artykuł Sponsorowany


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe