W Regionie Podkarpacie uczczono 42. rocznicę porozumień sierpniowych

Każdego 19. dnia miesiąca tradycyjnie w kościele pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie odprawiana jest Msza Święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i Solidarności. W tym miesiącu Msza Święta poświęcona była także zbliżającej się 42. rocznicy porozumień sierpniowych.
fot. fb W Regionie Podkarpacie uczczono 42. rocznicę porozumień sierpniowych
fot. fb

Modlitwą Różańcową prowadzoną przez Rycerzy Kolumba z Bazyliki Farnej rozpoczęła się wspólna modlitwa, którą objęto także śp. Andrzeja Jakubika. Wierni modlili się również o zdrowie dla Wojciecha Jarząba, Przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w Krosno Glass.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Julian Bieleń, który wygłosił piękne, głębokie kazanie. W celebrze uczestniczył Archidiecezjalny Duszpasterz Ludzi Pracy ks. Prałat Krzysztof Mijal, proboszcz miejsca, oraz księża: Kazimierz Gancarz i Jan Krupiński. 
W uroczystości udział wziął Tadeusz Majchrowicz, przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność”, a całość uświetniły poczty sztandarowe: Regionalny, BWI Poland Krosno, Oddziału w Sanoku oraz Gamratu Jasło.
Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólną modlitwę, zapraszamy na kolejną Mszę Świętą w dniu 19.09.2022 r.

kk


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe