Berlin: Mężczyzna zaatakował matkę i syna. Wściekł się, bo mówili po polsku

18 sierpnia w jednej z berlińskich dzielnic Reinickendorf doszło do niebezpiecznego incydentu. Para napastników zaatakowała dwoje Polaków po tym, jak usłyszała ich ojczysty język. O szczegółach donoszą niemieckie media.
Niemiecka policja   Berlin: Mężczyzna zaatakował matkę i syna. Wściekł się, bo mówili po polsku
Niemiecka policja / CC0 Public Domain

Jak się okazuje, ofiarami ataku padła 34-letnia kobieta oraz jej 15-letni syn, który robili zakupy w sklepie przy Emmentaler Strasse.

Polacy byli przez pewien czas obserwowani przez kobietę i mężczyznę, którym puściły nerwy, kiedy usłyszeli język polski.

Berlin. Matka i syn padli ofiarą brutalnego ataku


Kiedy matka z synem wyszli już ze sklepu, mężczyzna zbliżył się do nich i zaczął wyzywać. Wówczas 34-latka odpowiedziała, aby zostawił ją w spokoju. Tak się nie stało, a napastnik uderzył ją pięścią w ramię.

Nastoletni syn kobiety rzucił się jej na pomoc, co nie skończyło się dla niego dobrze. Również został uderzony w głowę.

Para przez cały czas obrażała Polaków i nie szczędziła rasistowskich epitetów. Pracownicy supermarketu, którzy dostrzegli całe zajście, niezwłocznie powiadomili policję. Para, która dopuściła się ataku, uciekła jednak samochodem z miejsca zdarzenia. Na koniec grożono jeszcze Polce, że sprawa zostanie zgłoszona na policję.

Służby, powiadomione o całym zajściu wszczęły już postępowanie w sprawie uszkodzenia ciała, zniewagi i stosowania gróźb.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe