Aleksander Dugin zabrał głos po raz pierwszy od śmierci córki Darii

Według rosyjskich mediów córka ideologa Kremla Aleksandra Dugina zginęła w wybuchu samochodu. Aleksander Dugin zabrał głos po raz pierwszy od śmierci córki.
Z ostatniej chwili! Aleksander Dugin zabrał głos po raz pierwszy od śmierci córki Darii
Z ostatniej chwili! / grafika własna

- "Jak wszyscy wiecie, w wyniku ataku terrorystycznego przeprowadzonego przez nazistowski reżim ukraiński, moja córka Daria Dugin została brutalnie zamordowana w wybuchu 20 sierpnia podczas powrotu z festiwalu "Tradycja" pod Moskwą. Była piękną prawosławną dziewczyną, patriotką, korespondentką wojenną, znawczynią kanałów centralnych i filozofką. Jej przemówienia i sprawozdania były zawsze wnikliwe, poinformowane i powściągliwe. Nigdy nie wzywała do przemocy czy wojny.
W początkowym okresie była wschodzącą gwiazdą. Wrogowie Rosji zabili ją podstępnie, podstępnie....
Ale my, nasz naród, nie damy się złamać nawet takimi nieznośnymi ciosami. Chcieli zmiażdżyć naszą wolę krwawym terrorem wobec najlepszych i najbardziej bezbronnych spośród nas. Ale nie uda im się.
Nasze serca nie tęsknią za zwykłą zemstą ani za zemstą To jest zbyt małostkowe, zbyt nierosyjskie. Chcemy tylko naszego zwycięstwa. Moja córka złożyła na jego ołtarzu swoje panieńskie życie. Więc wygraj, proszę!
Chcieliśmy ją wychować na mądrą dziewczynę i bohaterkę.
Niech i teraz inspiruje synów naszej Ojczyzny do heroizmu.
Pożegnanie Darii Duginy (Płatonowa), cywilne nabożeństwo żałobne, odbędzie się 23 sierpnia w Centrum Telewizyjnym Ostankino o godz. 10.00"

- czytamy na profilu Aleksandra Dugina na Telegramie.

 

Poglądy Dugina i jego córki

Daria Dugina była zwolenniczką i heroldem poglądów ojca, który uważał, że Ukraińców trzeba zabijać, a dla Polski nie ma miejsca w rosyjskiej koncepcji świata.

-  Na eurazjatyckim kontynencie dla Polski miejsca nie ma. […] Rosja w swoim geopolitycznym oraz sakralno-geograficznym rozwoju nie jest zainteresowana istnieniem niepodległego państwa polskiego w żadnej postaci. Nie jest też zainteresowana istnieniem Ukrainy

(...)

Trzeba rozkładać katolicyzm od środka, wzmacniać polską masonerię, popierać rozkładowe ruchy świeckie, promować chrześcijaństwo heterodoksyjne i antypapieskie. Katolicyzm nie może być wchłonięty przez naszą tradycję, chyba że zostanie głęboko przeorientowany w kierunku nacjonalistycznym i antypapieskim

- pisał Dugin

 

"FSB ustaliła"

- FSB ustaliła, że "zbrodnia została przygotowana i popełniona przez ukraińskie służby specjalne", a jej sprawcą była obywatelka Ukrainy Natalia Wowk, która po zabójstwie uciekła do Estonii

- pisze rosyjska agencja TASS

- Oficjalna wersja #Rosja #propaganda dot. śmierci córki A.Dugina -za zabójstwem stoi obywatelka #Ukraina przebywającą w Estonii... a pomagać jej miały 🇺🇦służby.
Na razie nie stworzono "polskiego śladu" - są "ukraiński", "brytyjski" i "estoński".
Łatwo winę zrzuci się na UA i #NATO

- pisze ekspert ds. wschodnich i autor książki "Operacja Ukraina" Michał Marek

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe