Niemieckie media niezależne: "Gazociąg Nord Stream 2 aktem wrogości wobec Polski i Ukrainy"

Niemiecki magazyn „Tichys Einblick” ocenił, że rosyjsko-niemiecki gazociąg Nord Stream 2 „był i jestem aktem wrogości wobec Polski i Ukrainy”.
 Niemieckie media niezależne:
/ / Wikimedia Commons/PjotrMahh1/CC-BY-SA-4.0

Niemiecki magazyn „Tichys Einblick” podkreśla, że w wśród czołowych polityków tego kraju wciąż bardzo odczuwalna jest tęsknota za robieniem interesów z Władimirem Putinem.

Autor tekstu przypomina, że nawet po wejściu Polski do NATO i Unii Europejskiej Niemcy nie liczyły się z naszym krajem, a pakt Schroeder-Putin uderzał w Polskę. 

Wskazuje on również na działania Angeli Merkel związane ze sprawą Nord Stream 2 oraz zablokowanie przez nią przyjęcia Ukrainy do UE. Magazyn „Tichys Einblick” zarzuca w swym tekście kanclerzowi Olafowi Scholzowi, że nie robi zbyt wiele, by powstrzymać antypolski kurs.

„Po odejściu Merkel SPD planuje kontynuować pakt Schroeder-Putin. Nowy kanclerz Scholz upierał się 17 grudnia 2021 r. – wbrew otwartym oskarżeniom kolegów z UE – że Nord Stream 2 jest »projektem czysto prywatnym«”

– zaznacza niemiecki magazyn.

Autor tekstu ocenia, że w tej sytuacji Olaf Scholz powinien powiedzieć, że kurs antypolski został zatrzymany, a zamiast tego wiceprzewodniczący Bundestagu wezwał publicznie do jak najszybszego odkręcenia kurka NS2.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe