Pierwszy raz od dawna. Ukraińcy poinformowali o swoich stratach

Ukraińskie dowództwo poinformowało o swoich stratach.
 Pierwszy raz od dawna. Ukraińcy poinformowali o swoich stratach
/ fot. PAP / Mykola Kalyeniak

Prawie 9 tysięcy ukraińskich żołnierzy zginęło od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji – poinformował w poniedziałek naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy, cytowany przez agencję informacyjną Interfax.

Gdzie trwają najcięższe walki?

Rosja kontynuowała w poniedziałek natarcia w obwodzie donieckim, skupiając swoje wysiłki na kierunkach Bachumutu i Awdijiwki. Jak przekazał sztab, walki toczyły się również na odcinku frontu pod Kramatorskiem, gdzie okupant nacierał w pobliżu Krasnopola. Natomiast na kierunku nowopawłowskim rosyjscy żołnierze nacierali w okolicach Nowomichajliwki, lecz zostali odparci.

Okupanci rosyjscy nacierali również w obwodzie zaporoskim w okolicach miejscowości Wremniwka oraz Wełyka Nowosiłka.

Na kierunku słobożańskim najeźdźcy prowadzą działania bojowe w celu poprawy pozycji taktycznej oraz podejmują próby uzupełnienia strat w ludziach i sprzęcie.

Rosyjskie wojska prowadziły w poniedziałek intensywny ostrzał z czołgów, wyrzutni rakietowych i artylerii lufowej w obwodach charkowskim, donieckim, ługańskim i zaporoskim. Ostrzelano również przygraniczne rejony w obwodach czernihowskim i sumskim. Ostrzał rakietowy miał też miejsce w miejscowości Zatoka w obwodzie odeskim.

Okupanci aktywnie wykorzystują drony w celach zwiadowczych, szczególnie w obwodzie charkowskim – poinformował sztab w wieczornym komunikacie


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe