Onet: Problemy z prawem byłego reprezentanta Polski i lidera strzelców Ekstraklasy. Jest prawomocny wyrok

Portal Onet.pl opisuje we wtorek problemy z prawem znanego polskiego piłkarza, byłego reprezentanta Polski, obecnie lidera strzelców polskiej Ekstraklasy i zawodnika Wisły Płock Rafała W.
Rafał W. Onet: Problemy z prawem byłego reprezentanta Polski i lidera strzelców Ekstraklasy. Jest prawomocny wyrok
Rafał W. / Wikipedia CC BY-SA 3.0

„Były reprezentant Polski, a obecnie zawodnik Wisły Płock (…) w lipcu tego roku został skazany prawomocnym wyrokiem za kierowanie auta pod wpływem alkoholu. Stracił prawo jazdy na trzy lata, otrzymał 7,5 tys. zł grzywny, musi też wpłacić 5 tys. zł na cel charytatywny” – podaje portal Onet.pl. Podano, że chodzi o Rafała W., który jest liderem strzelców polskiej Ekstraklasy. 

Do zdarzenia miało dojść rok temu, w sierpniu 2021 roku. Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa, który nie dostosował się do znaku drogowego C-9 („nakaz jazdy z prawej strony znaku”). Pojazd został zatrzymany do kontroli, podczas której okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. 

„Według naszych informacji, kierujący pojazdem najechał na torowisko tramwajowe – i to wtedy funkcjonariusze postanowili podjąć czynności. Badanie na obecność alkoholem wykazało 1,7 promila” – podaje Onet. 

W sprawie miały zapaść już wyroki. Sąd Rejonowy Kraków-Śródmieście odebrał piłkarzowi prawo jazdy na okres trzech lat, nakazał mu wpłacić 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, a także wymierzył mu karę 150 stawek dziennych grzywny, przy określeniu wysokości jednej stawki dziennej na kwotę 50 zł (łącznie 7500 zł). Prokuratura odwołała się od wyroku, uznając, że kara jest zbyt niska, jednak Sąd Okręgowy w Krakowie utrzymał pierwotny wyrok w mocy. 

Rzecznik klubu Wisła Płock poinformował media, że „nic nie wie” o tej sprawie.
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe