Rafał Wolski skazany za jazdę pod wpływem alkoholu. Piłkarz wydał oświadczenie

7-krotny reprezentant Polski i zawodnik Wisły Płock Rafał Wolski wydał oświadczenie, w którym przeprasza za swoje zachowanie. Piłkarz prowadził samochód mając we krwi 1,7 promila alkoholu.
 Rafał Wolski skazany za jazdę pod wpływem alkoholu. Piłkarz wydał oświadczenie
/ fot. YouTube / Canal+ Sport

Zawodnik Wisły Płock i jeden z najlepszych piłkarzy Ekstraklasy w tym sezonie Rafał Wolski został prawomocnie skazany za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Okazuje się, że klub z Mazowsza nie wiedział o całej sytuacji.

Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 sierpnia 2021 r., kiedy to krakowscy policjanci dostrzegli mężczyznę poruszającego się samochodem marki mercedes, który wzbudził ich podejrzenie.

Jak wskazuje Onet, prowadzący pojazd Wolski najechał na torowisko tramwajowe i to skłoniło funkcjonariuszy do podjęcia czynności. Badanie na obecność alkoholu miało wykazać 1,7 promila.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jeden z najlepszych piłkarzy Ekstraklasy prawomocnie skazany. Ostra reakcja klubu

Wolski zabiera głos

Teraz zawodnik Wisły Płock wydał oświadczenie, w którym przeprosił za swoje zachowanie.

„Nie ma absolutnie żadnych okoliczności łagodzących ani jakiegokolwiek usprawiedliwienia dla mojego zachowania. Wsiadając za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu popełniłem przestępstwo, okrywając wstydem nie tylko siebie, ale także Wisłę Płock i jej wspaniałych kibiców oraz pracowników. Mój wstyd jest tym większy, że mam świadomość jak wielkim zaufaniem i szacunkiem obdarzali mnie ludzie młodzi - kibice oraz adepci futbolu” – napisał.

„W pełni akceptuję nałożony na mnie wyrok, a wszystkie wynikające z niego zobowiązania prawne już uregulowałem. Proszę wszystkich o wybaczenie mojego karygodnego czynu oraz drugą i ostatnią szansę na odzyskanie zaufania. Obiecuję, że taka sytuacja nigdy się już nie powtórzy” – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe