Pogrzeb Darii Duginy z otwartą trumną. Aleksander Dugin zabrał głos [WIDEO, FOTO]

We wtorek odbył się pogrzeb córki kremlowskiego ideologa Aleksandra Dugina. Daria Dugina zginęła w eksplozji samochodu pod Moskwą w sobotę wieczorem.
 Pogrzeb Darii Duginy z otwartą trumną. Aleksander Dugin zabrał głos [WIDEO, FOTO]
/ fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

We wtorek 23 sierpnia uroczyście pochowano Darię Dugin, córkę kremlowskiego ideologa Aleksandra Dugina uważanego za osobę z bliskich kręgów Władimira Putina. Ceremonia pogrzebowa Darii Dugin odbywała się w wieży telewizyjnej Ostakino, skąd nadaje kilka rządowych telewizji.

W czasie uroczystości głos zabrał Aleksander Dugin, który stwierdził, że jego córka zamiast niego zginęła w wyniku zamachu. Następnie powiedział, że pierwszymi słowami, które ją nauczył, były: „Rosja”, „nasze państwo”, „nasi ludzie” i „ nasze imperium”. Przekazał, by na cześć zmarłej Darii rodacy „bronili wiary, prawosławia i kochali naród rosyjski”.

Otwarta trumna

Analityk zajmujący się sprawami wschodnimi Alex Kokcharov zwrócił uwagę, że pogrzeb Darii Duginy odbywał się z otwartą trumną mimo, że kobieta zginęła w eksplozji, która następnie spaliła pojazd. Kokcharov do swojego wpisu dołączył zdjęcia z uroczystości.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe