„Oczekujemy sprostowania i przeprosin”. Wraca sprawa Czajki

„Oczekujemy sprostowania i przeprosin po wczorajszej wypowiedzi w TVN o katastrofie na Czajce” – napisała w środę na Twitterze minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, odnosząc się do wypowiedzi prezydenta Warszawy na antenie TVN24.
 „Oczekujemy sprostowania i przeprosin”. Wraca sprawa Czajki
/ PAP/Albert Zawada

Przypominam w 2019 to wojsko i rząd budowały system oczyszczania i przesyłu ścieków przez most pontonowy na Wiśle. Kierowałam zespołem na miejscu całodobowo przez 2 tygodnie

- napisała minister.

Trzaskowski o sytuacji na Odrze

We wtorek prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski odniósł się do katastrofy ekologicznej na Odrze.

Jego zdaniem ta sytuacja "to efekt kilku rzeczy". "Przede wszystkim skrajnej politycyzacji wszystkich instytucji, bo zamiast ekspertów do Wód Polskich i innych organizacji, które się zajmują ochroną środowiska, PiS po prostu skierował swoich partyjnych notabli" - powiedział na antenie TVN24 Trzaskowski.

Oni zajmowali się robieniem polityki, proszę sobie przypomnieć, co działo się przy awariach Czajki. Pan prezes Daca i wszyscy inni urzędnicy stali nad Wisłą od rana do nocy, urządzali jedną konferencję po drugiej, opowiadali o największej katastrofie od czasów Czarnobyla, a niektórzy politycy PiS-u nawet o największej katastrofie świata

- podkreślił Trzaskowski.

Na te słowa zareagowała minister Moskwa, która zażądała sprostowania i przeprosin.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe