„Czas powiedzieć «basta»! Nie można pozwolić, by władze Unii nami poniewierały”

– Jesteśmy w jednym rządzie, jesteśmy lojalni i będziemy razem pili piwo, którego nie nawarzyliśmy. Ostrzegaliśmy, że Unia Europejska będzie perfidnie wykorzystywać motyw praworządności, który jest z gumy. Będzie tego nadużywać i stawiać nowe warunki – powiedział w Poranku „Siódma9” Tadeusz Cymański, poseł Solidarnej Polski.
 „Czas powiedzieć «basta»! Nie można pozwolić, by władze Unii nami poniewierały”
/ pxfuel.com

Rola prezydenta w państwie

– Prezydent to jedyna osoba w państwie, która jest wybierana w powszechnej elekcji. Zawsze byłem lojalny wobec każdego prezydenta – nawet jeśli nie był to prezydent z mojej bajki. Jeżeli ktokolwiek będzie wybrany prezydentem w następnej kadencji, to będę go szanował i będę bronił jego autorytetu – zapowiedział Tadeusz Cymański.

Relacje Polski z Unią Europejską

Zdaniem Gościa Poranka „Siódma9” nie możemy pozwolić na to, aby instytucje unijne „poniewierały” Polską.

– Czas powiedzieć „basta”! Są granice. Nie można pozwolić, by nami poniewierano – powiedział rozmówca Anny Czytowskiej.

– Jesteśmy w jednym rządzie, jesteśmy lojalni i będziemy razem pili piwo, którego nie nawarzyliśmy. Ostrzegaliśmy, że Unia Europejska będzie perfidnie wykorzystywać motyw praworządności, który jest z gumy. Będzie tego nadużywać i stawiać nowe warunki – mówił.

– Platforma Obywatelska, nie będąc w stanie wygrać wyborów, próbuje wykorzystać Unię, a konkretnie pieniądze europejskie. To klasyczny szantaż – stwierdził poseł Solidarnej Polski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe