„Żądanie i przyjmowanie korzyści o charakterze seksualnym”. CBA zatrzymało samorządowca

Zarzuty korupcyjne oraz posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia usłyszał wiceburmistrz Nowogardu zatrzymany przez CBA. Śledztwo jest w toku.
 „Żądanie i przyjmowanie korzyści o charakterze seksualnym”. CBA zatrzymało samorządowca
/ pixabay.com

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie zatrzymali zastępcę burmistrza Nowogardu. Jednocześnie przeszukano szereg miejsc, m.in. miejsce zamieszkania zatrzymanego, Urząd Miejski w Nowogardzie oraz Zarząd Budynków Komunalnych w Nowogardzie celem zabezpieczenia dokumentów oraz nośników danych mogących mieć znaczenie dowodowe dla prowadzonego śledztwa.

Czynności zostały przeprowadzone na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie w związku z toczącym się postępowaniem.

Zarzut żądania korzyści osobistej o charakterze seksualnym

„Zatrzymanego doprowadzono do prokuratury, gdzie został mu ogłoszony zarzut żądania korzyści osobistej o charakterze seksualnym, a wobec jej odmowy przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa. Nadto usłyszał kolejny zarzut w związku z przyjmowaniem korzyści osobistej o charakterze seksualnym w związku z pełnioną funkcją” – podało biuro prasowe CBA.

Podczas przeszukiwania miejsca zamieszkania zatrzymanego funkcjonariusze natrafili m.in. na amunicję do broni palnej. Wobec braku pozwolenia na jej posiadanie zarzuty wobec samorządowca zostały uzupełnione o posiadanie przez niego amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Prokurator prowadzący śledztwo skierował do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe