Rzucił o ziemię głośnikami grającymi rosyjski hymn. Poniesie konsekwencje? [WIDEO]

Media obiegło nagranie z udziałem 26-letniego mężczyzny, który cisnął o ziemię głośnikami grającymi rosyjski hymn. Internauci są zdania, że w taki sposób mógł on sprzeciwiać się wojnie na Ukrainie.
Rzucił o ziemię głośnikami  Rzucił o ziemię głośnikami grającymi rosyjski hymn. Poniesie konsekwencje? [WIDEO]
Rzucił o ziemię głośnikami / Screen z Twittera/NEXTA


Zdarzenie miało miejsce w mieście Podolsk, w obwodzie moskiewskim, gdzie odbywały się uroczystości z okazji dnia miasta. Przechodzący obok mężczyzna nie wytrzymał, kiedy usłyszał hymn Rosji.

Rzucił o ziemię głośnikami grającymi rosyjski hymn

Na filmie widać, jak z impetem łapie sprzęt i rzuca nim o ziemię. Starsze kobiety, które brały udział w festynie, nie przestały śpiewać.

Już po fakcie mężczyzna spokojnie odchodzi z miejsca, a w pogoń za nim rzucają się policjanci. Jak informuje agencja Ria Nowosti, policja w Podolsku otrzymała wiadomość od przedstawiciela lokalnej instytucji miejskiej, który domagał się ukarania sprawcy zamieszania.

Wiadomo, że policja złapała podejrzanego, a prokuratura postawiła mu zarzuty za wandalizm. Aktualnie motywy 26-latka nie są jeszcze znane. Tymczasem internauci pochwalili jego czyn, pisząc, że takie działania w Rosji „są odważne”.

„Szacun” – czytamy w komentarzach.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe