„Mamy 1500% wzrostu przestępstw na tle religijnym w Polsce. Potrzeba reakcji”

– Inicjatywa „W obronie chrześcijan” ma na celu dookreślenie przepisów kodeksu karnego w zakresie zakłócania mszy świętej, wyszydzania nabożeństw, profanowania wizerunków świętych. (…) Mamy 1500% wzrostu przestępstw na tle religijnym w Polsce. (…) Zgodnie z „teorią rozbitej szyby” – jeśli będziemy pobłażliwi na małe przestępstwa, to będzie to rozzuchwalało do gorszych czynów. Stąd potrzeba reakcji – powiedział w Poranku „Siódma9” Jan Kanthak (Solidarna Polska).
 „Mamy 1500% wzrostu przestępstw na tle religijnym w Polsce. Potrzeba reakcji”
/ pxfuel.com

Spór polskiego rządu z Unią Europejską

– W sporze Polski z Unią Europejską sądy są tematem zastępczym. Ma on przykryć rzeczywiste intencje biurokratów unijnych, a rzeczywiste intencje są takie, że Unia, a przede wszystkim Europejska Partia Ludowa, chciałaby zainstalować tutaj Donalda Tuska jako premiera, aby jako relikt „merkelizmu” w dalszym ciągu prowadził politykę polską w sposób bardzo proniemiecki. Eurokraci chcą zastąpić demokrację eurokracją – powiedział Jan Kanthak.

Projekt ustawy „W obronie chrześcijan”

– Inicjatywa ma na celu dookreślenie przepisów kodeksu karnego w zakresie zakłócania mszy świętej, wyszydzania nabożeństw, profanowania wizerunków świętych. To są sprawy, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Według statystyk prokuratury w zakresie przestępstw dot. wolności religijnej mamy największy wzrost w stosunku do wszystkich innych przestępstw w kodeksie karnym. Mamy 1500% wzrostu przestępstw na tle religijnym w Polsce – mówił Gość Poranka „Siódma9”.

– Zgodnie z „teorią rozbitej szyby” – jeśli będziemy pobłażliwi na małe przestępstwa, to będzie to rozzuchwalało do gorszych czynów. Stąd potrzeba reakcji – dodał rozmówca Marcina Fijołka.

Dotychczas pod projektem podpisało się 150 tysięcy Polaków.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe