Gwiazdy Hollywood jadą do Watykanu

Amerykańscy aktorzy znaleźli się na liście 25 uczestników pierwszego Vitae Summit, jaki odbędzie się 31 sierpnia i 1 września w Watykanie. To międzynarodowe spotkanie organizowane jest w Domku Piusa IV w Ogrodach Watykańskich przez Vitae Global Foundation. Gwiazdy Hollywood, które mają być obecne na tym wydarzeniu to: Ben Affleck, Denzel Washington i Viola Davis.
 Gwiazdy Hollywood jadą do Watykanu

Spodziewana jest obecność papieża Franciszka. Inicjatywę wspiera także królowa Zofia z Hiszpanii. Spotkanie zgromadzi światowej sławy artystów, którzy mają przedyskutować, jak "wykorzystać sztukę, media i rozrywkę, aby wywołać transformację kulturową, która wspiera dobro wspólne, uniwersalne wartości i spotkanie między ludźmi”. Artyści, aktorzy i muzycy podzielą się pomysłami na strategię i twórczymi propozycjami, które mogą zainspirować zmiany w świecie.

Założyciel i szef fundacji Luis Quinelli odbył w ostatnich latach kilka rozmów z Franciszkiem, który często mówił o roli artystów jako „stróżów piękna, ambasadorów kultury spotkania i świadków nadziei dla całej ludzkości”

Zdaniem Quinellego, szczyt w Watykanie podkreśli pracę różnych organizacji i osób mających na celu poprawę kultury. – W spolaryzowanym społeczeństwie przepełnionym negatywnymi wiadomościami i konfliktami, fundacja Vitae postanowiła zjednoczyć artystów i wpływowych światowych liderów, aby rozpocząć rozmowę o tym, jak sprawić, by nadzieja i wspólne dobro były z powrotem w modzie poprzez sztukę, aby pozytywnie wpływać na serca i ducha ludzi – powiedział pochodzący z Argentyny założyciel fundacji.

Ma on nadzieję, że szczyt pomoże również w stworzeniu sieci artystów nastawionej na współpracę w celu stworzenia przesłania, które „zainspiruje nas do lepszego świata, opartego na uniwersalnych wartościach, które sprzyjają spotkaniu i nadziei”.

Vitae Global Foundation jest organizacją non-profit, złożoną z artystów, kadry kierowniczej i światowych liderów, których celem jest wywieranie pozytywnego wpływu na ludzi poprzez sztukę, środki masowego przekazu i rozrywkę. Promowała różne projekty i inicjatywy kulturalne, które „pozytywnie wpłynęły na setki tysięcy ludzi na całym świecie, generując wiele punktów zbliżenia i obejmując różnice w celu zwalczania polaryzacji i nienawiści, które zagrażają dzisiejszemu społeczeństwu”, głosi komunikat fundacji.

pb (KAI/VaticanNews/Télam) / Watykan


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe