Franciszek apeluje do władz Korei Północnej o umożliwienie papieskiej wizyty

Papież Franciszek oświadczył, że zamierza odwiedzić rządzoną przez komunistów Koreę Północną, jeśli otrzyma zaproszenie od władz w Pjongjangu. Wynika to z zapowiedzi wywiadu udzielonego 24 sierpnia południowokoreańskiemu nadawcy publicznemu KBS, który ma zostać wyemitowany jutro 26 sierpnia.
Papież Franciszek Franciszek apeluje do władz Korei Północnej o umożliwienie papieskiej wizyty
Papież Franciszek / EPA/ETTORE FERRARI Dostawca: PAP/EPA

Korea Płn.

Franciszek wielokrotnie wyrażał w przeszłości zamiar odwiedzenia Korei Północnej, ale po raz pierwszy zwrócił się do władz tego kraju z postulatem wystosowania zaproszenia.

Pokój

Przez znaczną część wywiadu, który trwał około 30 minut, Ojciec Święty mówił o wojnie i pokoju. Powtórzył swoje zaniepokojenie produkcją broni. Według Franciszka pieniądze wydane w ciągu roku na produkcję broni mogłyby rozwiązać problem głodu na świecie

Ojciec Święty wezwał też Koreańczyków z Południa, którzy ucierpieli w wyniku wojny, do podejmowania działań na rzecz pokoju. Zapewnił o swej modlitwie, by Bóg towarzyszył Koreańczykom zarówno z Południa jak i z Północy.

Konsystorz

Ekskluzywny wywiad KBS z papieżem Franciszkiem odbył się przed konsystorzem, na którym prefekt Dykasterii ds. Duchowieństwa, abp Yoo Heung-sik, jako czwarty Koreańczyk w historii zostanie ustanowiony kardynałem.

st (KAI) / Seul


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe