Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Ma 21 lat i „zhakował”, w pięknym tego słowa znaczeniu, polski system edukacji!

Ma 21 lat i „zhakował” w pięknym tego słowa znaczeniu polski system edukacji! Dosłownie. W ostatnim roku pomógł 80 000 młodym ludziom zdać egzamin dojrzałości. Każdy live, który organizuje na Facebooku, ogląda kilkadziesiąt tysięcy maturzystów, którzy oczekują wsparcia w „testozie”, którą narzuca im nasz system edukacji.
Nataniel Brożnowicz Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Ma 21 lat i „zhakował”, w pięknym tego słowa znaczeniu, polski system edukacji!
Nataniel Brożnowicz / Screen YT Komputer Świat

Prowadzi start-up, który uczy i pomaga Maturalni.com. Na TikToku obserwuje go dziś niemal pół miliona młodych ludzi, a każda jedna jego wypowiedź ich tam wspiera i jest zwyczajnie mądra. Sam jako uczeń Nataniel przystąpił do 20 olimpiad przedmiotowych z czego w 8 został laureatem. Z Natanielem spędziłem ostatnio godziny na rozmowach. Jest jedynym młodym człowiekiem, któremu pokazałem tak duży fragment mojego życia i który ma tak ogromny wpływ na to, jak ja sam zacząłem postrzegać dziś młodych ludzi. Na moim Festiwalu Lema niejako w podziękowaniu za wszystko, co zrobił dla polskiej młodzieży, Nataniel będzie otwierał scenę młodych, 12 września, swoim wykładem „Jutro zaczyna się dziś”. 

Nataniel miesiąc temu sam zapytał mnie: „Dlaczego nie masz TikToka?”. Odpowiedziałem: „Bo się wstydzę, dla mojego pokolenia to synonim czegoś co nie wypada”. Powiedział mi, że nie ma znaczenia, co robią tam inni, tylko co ja tam będę robił. Posłuchałem go. Mówię tam do młodych ludzi o technologiach. Dziś już do ponad 80 tysięcy. Polska młodzież potrzebuje takich ludzi jak ten gość. Oczywiście, kilka razy wkurzył mnie już swoimi krzykliwymi tytułami wpisów, które niby miały przyciągać. Ale nawet za tymi wpisami chowała się wartość, a nie głupota pod hasłem zasięgu. 

Zapraszam Was, abyście osobiście posłuchali w Krakowie 12 września co ten chłopak ma Wam do powiedzenia. Abyście odsłuchali mojej rozmowy z nim poniżej. Nataniel, a Tobie dziękuję za ten optymizm, którym tak zarażasz. Konsekwencję i siłę. Rób dalej swoje z takim samym zaangażowaniem!


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe